וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כ אברהם הירשזון מתכוון לחזור בשבוע הבא לטיפול בעניינים בנקאיים

צבי זרחיה

18.10.2004 / 16:04

הבוקר הפתיע הירשזון כשהודיע כי אם ועדת האתיקה לא תקבל הכרעות לגביו בשבוע הבא, יפסיק את תקופת ההשעייה מטיפול בנושאים בנקאיים שגזר על עצמו לנוכח תלונה של התנועה לאיכות השלטון על חשש לניגוד עניינים



יו"ר ועדת הכספים ח"כ אברהם הירשזון (ליכוד) מתכוון לחזור בשבוע הבא ולטפל בעניינים בנקאיים, אלא אם יקבל הוראה מוועדת האתיקה של הכנסת שלא לעשות כן.



הירשזון הודיע על כך הבוקר בפתח הדיון שקיימה ועדת הכספים על המלצות "דו"ח ברודט" להפרדת קופות הגמל וקרנות הנאמנות מהבנקים. הירשזון הסתפק בפתיחתה של ישיבת הוועדה בנושא, ומיד לאחר מכן עזב את אולם הישיבות.



כזכור, הירשזון הודיע לפני 3 חודשים על הקפאת טיפולו בענייני הבנקים לנוכח תלונה של התנועה לאיכות השלטון על חשש לניגוד עניינים. התנועה תלתה זאת בין היתר בחובות דאז של 115 מיליון שקל לבנקים שחבה חברת הירשזון ברק שהיתה בבעלות בנו עופר הירשזון, וצבי ברק. התלונה הועברה לועדת האתיקה של הכנסת, שהחלה דיון בנושא אך טרם קיבלה החלטה בעניין.



בשבוע שעבר הודיע עופר הירשזון על מכירת החברה, ואולם הוא נותר עם חובות למערכת הבנקאית. בעקבות כך הודיע אביו, ח"כ הירשזון, כי יפנה אל היועצת המשפטית של הכנסת, עו"ד אנה שניידר, לקבלת חוות דעתה בסוגיית שובו לטפל בנושאים בנקאיים.



הבוקר הפתיע הירשזון כשהודיע כי אם ועדת האתיקה לא תקבל הכרעות לגביו בשבוע הבא, יפסיק את תקופת ההשעייה מטיפול בנושאים בנקאיים שגזר על עצמו. "אם ועדת האתיקה לא תסיים את עבודתה בשבוע הבאו אחזור במלוא הפעילות לטפל בנושאים הבנקיים. אני מקווה שאוכל להשתתף בדיונים הבאים בנושא בנקאות", הוסיף.



יצויין כי התנועה לאיכות השלטון הודיעה בימים האחרונים כי בכוונתה לנקוט בצעדים משפטיים אם יתברר שהירשזון מתכוון לשוב ולטפל בנושאים בנקאיים בטרם קבלת החלטתה של ועדת האתיקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully