וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מידרוג מאמינה בבסס"ח: מעניקה לה דירוג של Aa3

שלומי שפר

18.10.2004 / 16:58

רוני ויסברג, יו"ר הבסס"ח: "הנפקה נמצאת ברשימה שלנו, אבל טרם קיבלנו החלטות. נבדקת גם הכנסת משקיע זר לחברה. אנחנו לא מדברים כרגע על גיוס אבל זה בהחלט נדבך נוסף בדרך להפוך לחברה ציבורית"כאשר חושבים על קבוצת הכשרת הישוב, לרוב עולות בראש חברות כמו מעריב, פעילות בתי המלון או הנדל"ן. אבל חלק בלתי מבוטל מהפעילות של הקבוצה נמצא בשנים האחרונות בתחום הביטוח. בתחום זה יש לחברה שתי אחזקות: חברת הכשרה ביטוח שהונפקה לפני מספר חודשים וחברת ביטוח סחר סיכוני החוץ - הבסס"ח, שנרכשה מהמדינה לפני שלוש שנים.

היום זוכה הבסס"ח להכרה משמעותית כאשר חברת דירוג האשראי מידרוג העניקה לה את הדירוג הגבוה של Aa3 - דירוג המקביל ל-AA מינוס של מעלות. מלבד השבחים שחולקת מידרוג לחברה ולפעילותה מייד עולה השאלה - אם יש דירוג, האם יש גיוס באופק או הנפקה מעבר לפינה.

רוני ויסברג, מנכ"ל קבוצת הכשרת היישוב, המשמש גם כיו"ר הבסס"ח (ואף יש לו אחזקה פרטית במידרוג), מצנן מעט את ההתלהבות. "לאחר שרכשנו את הבסס"ח ומיזגנו אותה עם אשור ביצענו פעולות כמו שידרוג ההנהלה (החברה מינתה למנכ"ל את דוד מילגרום, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר - ש"ש).

לדברי מילגרום, "הנפקה נמצאת ברשימה שלנו, אבל עדיין לא סיימנו את התהליך ועוד לא קיבלנו החלטות. אנו גם חושבים על הכנסת משקיע זר לחברה. אנחנו גם לא מדברים כרגע על גיוס אבל זהו בהחלט נדבך נוסף בדרך להפוך את החברה לציבורית".

"אני באמת לא זוכר חברה שעשתה דירוג שלא לצורכי גיוס, אבל לחברה כיום אין כל צורך בהון נוסף. יש לנו הון עצמי של 48 מיליון שקל ועוד כתבי התחייבות נדחים של 11 מיליון שקל, כאשר דרישות ההון מאיתנו הן 24 מיליון שקל. הסיבה לדירוג היא הרצון שלנו להיות חברה מובילה בקנה מידה רחב ואנו בונים גם תוכניות מימון עם הבנקים".

"אחת הפעילויות שאנו מעוניינים לקדם זה נושא הנכיון. למשל יצואנים שמבוטחים אצלנו יכולים לבוא לבנק ולמכור להם את החוב של הלקוחות. אם חברה מייצאת וצריכה לקבל תשלום מהלקוחות שלה, היא יכולה בינתיים לבוא לבנק ולקבל ממנו את הכסף. הבנק יודע שהבסס"ח ביטחה עבור היצואן את
החוב של הלקוחות ולכן הוא רגוע. כאשר יש לנו דירוג גבוהה זה יכול לפתח את השיטה כי הבנקים יהיו הרבה יותר בטוחים".

הבסס"ח מבטחת כיום סכומי אשראי בסכום כולל של 5.5 מיליארד דולר, כאשר כ-4.5 מתוכם זה אשראי ליצוא והיתרה בתוך ישראל. לשאלה האם יש עוד לאן לצמוח משיבים השניים כי אם בישראל מבטחים בערך 30% מהיצוא, הרי שבבריטניה מדובר ב-50% ובספרד על 70%. "החברות מבינות היום הרבה יותר את חשיבות הביטוח ואנו מסבירים להם שכמו שהם מבטחים את האוטו ואת המפעל, הם צריכים לבטח גם
את החובות של הלקוחות, כי אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה להם, כבר נפלו חברות ענק כמו אנרון ופארמאלט" אומר מילגרום.לגבי אחזקותיו של וייסברג במידרוג נכתב כי למר וייסברג אין כל נגיעה לדירוגים שמידרוג קובעת בכלל,ולהכנת דו"ח דירוג זה בפרט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully