וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד ל-4.467 שקלים

שמוליק ינאי

19.10.2004 / 15:31

דרור זק"ש מהבנק הבינלאומי: חלק מהמשקיעים הזרים שרכשו דולרים על רקע המדד נפטרים מהסחורה. היורו חוזר אל מתחת לקו היחס 1.25 - לרמה של 1.248 דולר ליורו


הדולר נחלש היום במהלך המסחר במט"ח ושערו היציג איבד 0.18% ונקבע על 4.467 שקלים. ההיחלשות הקלה בדולר הגיעה לאחר מספר ימים בהם התחזק הדולר בארץ, מאז פרסום מדד ספטמבר השלילי והמפתיע ביום שישי האחרון שירד ב-0.2% וגרר הערכות כי נגיד בנק ישראל לא יעלה את הריבית במשק. מחזורי המסחר בשוק נמוכים. היורו נסחר ביציבות ושערו היציג נותר כמעט ללא שינוי על 5.59 שקלים.

דרור זק"ש, מנהל חדר המסחר של הבנק הבינלאומי, אומר כי חלק מהמשקיעים הזרים שביצעו אתמול רכישות דולרים משמעותיות, מבצעים היום מכירות, מה שמביא להיחלשות הקלה במטבע האמריקאי. זק"ש מציין כי הדעות בקרב המשקיעים הזרים כנראה חלוקות. חלק מהמשקיעים הללו רכשו דולרים על רקע הערכות כי הדולר צפוי להגיע לרמה של 4.5 שקלים, אך לאחר שהדולר אתמול לא הצליח לפרוץ את קו ה-4.48 שקלים, מעריך זק"ש כי המשקיעים החליטו לסגור את החשיפה הדולרית שלהם.

זק"ש העריך כי הדולר ייסחר היום ברמה של 4.46-4.48 שקלים וכי בשבוע הקרוב, התנודתיות הנמוכה שאיפיינה את התקופה האחרונה, תמשיך ללוות את המסחר במט"ח. גם סטיות התקן באופציות הדולריות נשארות ברמה של 3.5%-4% בלבד, מה שמעיד על הערכת הפעילים בשוק האופציות כי התנודתיות בשער הדולר תמשיך להיות נמוכה.

בשוקי העולם מתחזק היורו מול הדולר וחוצה את קו ה-1.25 דולר ליורו. זק"ש ציין מוקדם יותר הבוקר כי יש לשים לב לנקודת היחס 1.25 דולר ליורו, נקודה שנחצתה השבוע פעמיים על ידי היורו לשעות בודדות. זק"ש העריך כי אם יחצה היורו שוב את הקו, שנחשב יחס גבוה ועגול, לזמן ממושך הוא צפוי להישאר ברמה גבוהה ולהתחזק משמעותית מול הדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully