וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דמאטק תשתתף בפרויקט מחקרי לבדיקת תנועותיהם היום-יומיות של חולי אלצהיימר

נתן שבע

20.10.2004 / 14:06

הפרויקט במימון אינטל ואגודת האלצהיימר האמריקאית; בשלב הניסוי לא צפויות לחברה הכנסות, אך הצלחת הניסוי תפתח דלת למציאת פתרונות לחולי המחלה ולאוכלוסיה המבוגרתדמאטק הישראלית, המתמחה בפיתוח טכנולוגיות בקרה ומעקב אלקטרוניים, הודיעה כי היא נבחרה לקחת חלק בפרויקט מחקר של אוניברסיטת רוצ'סטר ובמימון אינטל ואגודת האלצהיימר האמריקאית. הטכנולוגיה תסופק על ידי חברה הבת של דמאטק, Home Free, המספקת מערכות בקרה אלחוטיות למוסדות גריאטרחים וחולי שיטיון (אלצהיימר) בביתם.מטרת המחקר היא לבחון את יכולותיה של המערכת לעקוב ולדווח אודות התנהגותם היום יומית של החולים ואחר תנועותיהם. בשלב הראשון תיבחן הטכנולוגיה של החברה ושל ג'נרל אלקטריק באוניברסיטה ולאחר מכן בביתם של החולים עצמם.

בשלב הניסוי, ציינו בחברת דמאטק, לא צפויות לחברה הכנסות מהניסוי. בחברה בונים על הכנסות עתידיות, כך שהצלחה בניסוי תפתח לחברה דלת למציאת פתרונות לחולי האלצהיימר ועבור האוכלוסייה המבוגרת. פתרונות אלה יוכלו להפחית את העומס של המטפלים באוכלוסייה זו ואת העלויות הכרוכות בטיפול סיעודי.דמאטק, אשר מניותיה נסחרות בבורסה הראשית בלונדון לפי שווי שוק של כ-17 מיליון ליש"ט, דיווחה לפני כחודש על גידול של 13% בהכנסותיה למחצית הראשונה של השנה שעה שאלה תפחו לרמה של כ-8 מיליון דולר.

השיפור בשורה העליונה שורשר גם לשורות הרווח של דמאטק, כאשר החברה מציגה רווח נקי של 383 אלף דולר, שינוי של 180 מעלות בהשוואה להפסד של 740 אלף דולר שנרשם בתקופה המקבילה. החזרה לרווחיות הושגה, בין היתר, בשל השיפור שחל בשיעור הרווח הגולמי שעלה מרמה של 56% לרמה של 69%, וזאת על רקע השינוי בתמהיל המוצרים שנמכרו ובתוכניות בהן נטלה החברה חלק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully