וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפלה לממשלה: אושר חוק שמונע שלילת קצבאות

צבי זרחיה

20.10.2004 / 17:55

בניגוד לעמדת הממשלה, אושרה הצעה המונעת שלילת קצבת הבטחה הכנסה ממשפחות חד הוריות ומעולים שברשותם רכבהקואליציה ספגה היום מפלה במליאת הכנסת שאישרה, בניגוד לעמדת הממשלה, הצעת חוק המונעת את שלילת קצבת הבטחת הכנסה למקבלי קצבאות ובהם משפחות חד- הוריות ועולים שברשותם רכב פרטי. כיום נשללת קבלת הגמלה ממי שיש לו רכב. בעקבות ההצבעה אמר הרצוג כי "המפלה של הממשלה בכנסת מהווה איתות ברור לנתניהו שתקציב המדינה לשנת 2005 המוצע על ידו לא יעבור בכנסת במתכונתו הנוכחית".

בעד הצעת החוק בעניין, שהוגשה על ידי ח"כ יצחק הרצוג (עבודה), הצביעו 50 ח"כים מול 41 ח"כים שהתנגדו, ובהם ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר האוצר בנימין נתניהו.בין התומכים בחוק מנה ח"כ מיכאל גורלובסקי (ליכוד). שר האוצר נתניהו ויו"ר הקואליציה ח"כ גדעון סער (ליכוד) ניסו לשכנע אותו שלא לתמוך בחוק אך לשווא. גורלובסקי הסביר כי לא יוכל להתנגד לחוק הבא לסייע לקהלים רבים. כמה ח"כים מהקואליציה עזבו את אולם המליאה לפני ההצבעה מאחר שלא רצולהענות לדרישת הקואליציה להתנגד לחוק.

קודם להצבעה עלה נתניהו לדוכן הנואמים במליאה והודיע על התנגדותה של הממשלה להצעת החוק. לדבריו, "קבלתה של הצעת החוק פירוש הדבר הרחבה גדולה מאוד של מספר מקבלי קצבת הבטחת הכנסה והיא תכניס אל מעגל מקבלי הקצבאות דווקא את אותם אנשים שיש להם הכנסות ומסוגלים להתקיים גם ללא רשת מגן".נתניהו אמר עם זאת כי יהיה מוכן לבחון הצעה למתן השתתפות של המדינה בהוצאות נסיעה בתחבורה הציבורית של מקבלי קצבאת הבטחת הכנסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully