וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרה הצעה חוק המונעת הדחת ראש העיר קרית אונו

גדעון אלון

20.10.2004 / 19:59

הצעת החוק אושרה במהירות כדי למנוע את הדחתו של יוסי נשרי בהתערבות בג"ץ, כיוון שלא אישר עדיין תקציב העירייהבמהירות הבזק אישרה היום הכנסת בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שנועדה למנוע את הדחתו של ראש העיר קרית אונו, יוסי נשרי, מתפקידו.במשך תשעה ימים בלבד עברה הצעת החוק - שיזמו הח"כים אהוד יתום, מיכאל איתן, עמיר שרון (ליכוד) ויורי שטרן (האיחוד הלאומי) - את כל ארבע הקריאות בכנסת והיום היא אושרה סופית ברוב של 47 תומכים מול 7 נמנעים.

מדוע הח"כים מסיעות הליכוד, העבודה, יחד, המפד"ל וש"ס שיתפו פעולה כדי להביא לאישורה המזורז של הצעת החוק הזו? האם הכל נעשה רק כדי למנוע את הדחתו מתפקידו של ראש העיר קרית אונו, שהוא איש הליכוד?

ובכן, מתברר שהחוק קובע כי במקרה שרשות מקומית לא הצליחה לאשר את תקציבה במהלך שלושת החודשים הראשונים של שנת התקציב או במשך ששת החודשים הראשונים לכהונת ראש רשות חדש, יכול שר הפנים לפזר את מועצת הרשות ולפטר את ראש הרשות. בקרית אונו לא אושר עד היום תקציב 2004, ולכן חבר המועצה משינוי, עו"ד יעקב סבו, עתר לבג"ץ כדי שיורה על פיטורי נשרי. בג"ץ נתן לעיריית קרית אונו שבוע לצורך גיבוש תשובתה לעתירה.כדי למנוע את הדחתו של נשרי ע"י בג"ץ, התגייסו חבריו בליכוד לסייע לו - עוד לפני שבג"ץ יכריע בנושא - ע"י תיקון החוק. מהחוק נמחק הסעיף הקובע כי שר הפנים יוכל לפזר רשות, שלא הצליחה לאשר את תקציבה תוך שלושה חודשים.

ח"כ חמי דורון (שינוי), שעמד בראש המתנגדים לאישור החוק, אמר היום כי "מדובר בזילות מעשה החקיקה בכנסת והפיכתה לחותמת גומי של מרכז הליכוד. התנהגות חברי מרכז הליכוד היא כוחנית ובלתי נסבלת, והתנהגות הח"כים המרקדים לצלילי חלילם של חברי המרכז תוך זלזול בכנסת, חמורה אף יותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully