וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שתי משאיות הסתובבו שעות ארוכות עם מיליארד שקל - עד שדוד קליין מצא פתרון

מוטי בסוק

22.10.2004 / 8:15

יחסי העבודה העכורים בבנק ישראל הגיעו ביום שלישי שעבר לאחד מרגעיהם הקשים והמסוכנים ביותר: יותר ממיליארד שקל שיעדם היה כספות בתל אביב לא נפרקו בשל סירוב העובדים



מערכת היחסים העכורה בין בנק ישראל לעובדיו הגיעה ביום שלישי שעבר לאחד מרגעיה הקשים והמסוכנים ביותר: יותר ממיליארד שקל הועמסו בבנק שבירושלים על שתי משאיות שיעדן היה כספות מחלקת המטבע בתל אביב, אבל נותרו עליהן במשך שעתיים - מכיוון שהעובדים סירבו לפרוק אותן.



במשך שעתיים ניצבו המשאיות העמוסות בכסף בחנייה של הבנק בירושלים, מוקפות באבטחה כבדה, בהמתנה לסיומן של התייעצויות פנימיות למציאת פתרון שנערכו בהנהלת הבנק. בסופו של דבר יצאו המשאיות לתל אביב, ושלושה מנהלים במחלקת המטבע הסכימו לפקח על הפריקה.



העברת סכום כסף כה גדול היא הליך שגרתי. השטרות והמטבעות של ישראל מונפקים בחו"ל, ומאוחסנים עם הגיעם במרתפי בנק ישראל בירושלים. על פי הצורך מועברים כספים ממרתפי הבנק לכספות בנק ישראל ברחוב לילנבלום בתל אביב, ומשם לסניפים הראשיים של הבנקים המסחריים.



בשעות הערב של יום שלישי שעבר, לאחר כמה שעות של עבודה, הסתיימה העמסת מיליארד שקל על שתי משאיות גדולות. אלה עמדו בחנייה של הבנק בירושלים מוקפות בניידות משטרה, רכבי ליווי ומאבטחים חמושים רבים.



ואולם כחלק מסכסוך העבודה הממושך בבנק ישראל, נוקט ועד העובדים הארצי של הבנק עיצומים נגד ההנהלה. העיצומים משתנים מיום ליום. ביום שלישי הודיע הוועד כי לא יאפשר לעובדים במחלקת המטבע בתל אביב לפרוק את הכסף שהועמס בירושלים.



ההודעה תפסה את הנהלת בנק ישראל, לאחר יום עבודה, בלתי מוכנה. מיד החלו בהנהלה התייעצויות. תחילה ביקשה ההנהלה לפרוק את הכסף בחזרה אל המרתפים המאובטחים של הבנק בירושלים - אבל העובדים סירבו, בטענה כי רק כמה דקות לפני כן סיימו עבודה ממושכת ומפרכת של הטענת המשאיות.



נגיד בנק ישראל, דוד קליין, וראש מחלקת משאבי אנוש, אפרים גרוס, חיפשו מוצא. הישיבות התארכו. בסיומן הוחלט לממש את התוכנית המקורית ולהעביר את הכספים לת"א - אף שעובדי מחלקת המטבע הודיעו כי לא יסייעו במלאכת הפריקה.



הכסף יצא לדרך הארוכה לתל אביב בשיירה מאובטחת. בתל אביב הצילו את המצב שלושה מנהלים במחלקת המטבע. אלה קיבלו על עצמם את האחריות לפריקת הכסף מהמשאיות אל הכספות. מכיוון שלמנהלים לא היו מפתחות, נעשה שימוש במפתחות הגיבוי.



מחלקת הביטחון של הבנק פיקחה על התהליך. עובדי מחלקת המטבע סירבו לשתף פעולה בפריקת מיליארד השקל, אבל לא מנעו אותה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully