וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברה בת של חבס הגישה תביעה ע"ס 26.4 מיליון שקל נגד המדינה, רשות הפיתוח ומינהל מקרקעי ישראל

אלי דניאל

14.5.2001 / 14:33

לטענת התובעת, היא מימנה מכספה את פינויים של מחזיקים שונים משטחים שבבעלות מדינת ישראל ורשות הפיתוח הממוקמים בגבעת עמל, בצפון תל אביב

חברת חבס-ח.צ השקעות דיווחה הבוקר כי החברה הבת, הוד מגדלי על, הנמצאת בבעלותה ובשליטתה המלאה, הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה כספית ע"ס של כ-26.4 מיליון שקל נגד מדינת ישראל, רשות הפיתוח ומינהל מקרקעי ישראל.

בכתב התביעה טוענת הוד כי על הנתבעות לפצות אותה בגין סכומים שנאלצה לשלם עבור פינוים של מחזיקים שונים, משטחים המצויים בבעלות המדינה ורשות הפיתוח והממוקמים בגבעת עמל, בצפון תל אביב. הוד טוענת כי פינוים של אותם המחזיקים, מתוך השטחים שבבעלות המדינה ורשות הפיתוח, היוו תנאי למתן היתרי בניה במתחם גבעת עמל כולו - בו כלולים גם מגרשי הוד - לאחר שכל בעלי המגרשים האחרים, פרט למדינה ולרשות הפיתוח פינו את המחזיקים מתחומם. כמו כן, על פי הוראות תב"ע 1750 (תוכנית בניין עיר) שבתוקף, היו פינויים אלה אמורים להתבצע על ידי בעלי הקרקע, קרי מדינת ישראל ורשות הפיתוח.

לפיכך, טוענת הוד כי משלא בוצעו הפינויים האמורים על ידי המדינה ורשות הפיתוח, נאלצה היא עצמה לפנות מהשטחים האמורים את המחזיקים. כמו כן, הוד טוענת כי רק לאחר ביצוע הפינוי של המחזיקים הללו, פינוי אשר נערך לקראת סוף שנת 1999, נתאפשרה קבלת היתרי בניה במגרשי הוד (בפברואר 2000).

בחבס מציינים כי אם תתקבל התביעה של הוד, יקטנו עלויות הקרקע הכלולות בדו"חות הכספיים בסכום ההשבה (סכום הפיצוי אותו יקבע בית המשפט).

יש לציין, כי פי דו"חותיה של חבס לרבעון הרביעי של שנת 2000, עלויות הקרקע בגבעת עמל הסתכמו בכ-81.6 מילון שקל, כאשר דמי הפינוי ועלויות טרום בנייה הסתכמו בכ-56.3 מיליון שקל.

קבוצת חבס פועלת בענף הנדל"ן בישראל. חברות הקבוצה עוסקות בעיקר בייזום ובביצוע השקעות בנכסי מקרקעין למכירה ובהחזקת נכסי מקרקעין מניבים בארץ.

מניית החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-42.7 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully