וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"ץ ידון ביום חמישי הקרוב בעתירת איגוד לשכות המסחר כנגד נגיד בנק ישראל

אלי דניאל

14.5.2001 / 17:52

כזכור, בשבוע שעבר הגיש האיגוד עתירה בנוגע לפרסום שיעור ריבית בנק ישראל לחודש מאי

בית המשפט העליון, בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, עתיד לדון ביום חמישי הקרוב בעתירת איגוד לשכות המסחר כנגד נגיד בנק ישראל, ד"ר דוד קליין. כזכור, ביום חמישי האחרון (ה-10 במאי 2001) עתר איגוד לשכות המסחר לבג"ץ, בדרישה כי יורה לנגיד להסביר מדוע לא יקבע ויפרסם את שיעור הריבית במשק לחודש מאי 2001. על התצהיר המצורף לעתירה חתם נשיא האיגוד, דני גילרמן.

ל-TheMarker.com נודע כי עוד בשבוע שעבר, החליט שופט בית המשפט העליון, יעקב טירקל, כי העתירה תועבר לדיון בפני הרכב של שלושה שופטים. בהתאם להחלטה זו, נקבע כי הדיון בעתירה ייערך בפני הרכב השופטים שטרסברג-כהן, ריבלין ולוי, ביום חמישי הקרוב, בשעה 11:30. כמו כן, על פי החלטת השופט טירקל, על המשיב - נגיד בנק ישראל - ליתן את תשובתו לעתירה עד למועד הדיון.

בעתירה שהוגשה ע"י עוה"ד חיים סמט, עודד שטייף ולינדה אלימלך, ממשרד עו"ד סמט, שטיינמץ, הרינג ושות', מציין האיגוד כי לקביעת שיעור הריבית במשק חשיבות רבה למשק כולו.

איגוד לשכות המסחר טוען בעתירתו כי, "העלות המישקית ללווים, בכל שבוע בו ניתן היה להפחית את הריבית המוניטרית ולא נעשה כך, נאמדת בכ-20 מיליון שקל".

כמו כן, האיגוד טוען כי הימנעות הנגיד מלהפעיל את הסמכות שהוענקה לו בדין, בקביעת המדיניות המוניטרית במשק, מכוונת על מנת להחזיק את המשק הישראלי בן ערובה בסכסוך העבודה בבנק ישראל (בג"צ 3708/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully