וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכלכלה אישרה היום תקנות הקובעות כי אגרת רישיון להפעלת שירותי טלפון ארציים יחודיים תעמוד על מיליון שקל

צבי זרחיה

25.10.2004 / 14:40

במסגרת עידוד פתיחת שוק השיחות הטלפון הנייח לתחרות, ביטל משרד התקשורת את חובת השירות האוניברסלי למתחרים חדשים שייכנסו לשוק; במסגרת זו יוכל מפעיל ארצי ייחודי לבחור באיזה אזור יספק את השירותיםועדת הכלכלה אישרה היום תקנות הקובעות כי אגרת רישיון להפעלת שירותי טלפון ארציים יחודיים תעמוד על מיליון שקל. מסלול הפעלת שירותי טלפון יחודיים נבנה בהתאם להמלצת "ועדת קרול", שנועדו לעודד את פתיחת שוק השיחות הטלפון הנייח לתחרות.

לפיכך, החליט משרד התקשורת לבטל את חובת השירות האוניברסלי (שירות כלל איזורי בארץ) למתחרים חדשים שייכנסו לשוק. במסגרת זו יוכל מפעיל ארצי ייחודי לבחור באיזה אזור יספק את השירותים ואפילו קטע מתוך אזור.

עוד קובעות התקנות כי בעת הפקדת הבקשה לרישיון, יפקיד מבקש הרישיון סכום של 300 אלף שקל כמקדמה, סכום שיוחזר למבקש שלא קיבל רישיון כשהוא צמוד למדד.

ח"כ משה כחלון טען (ליכוד) כי סכום הפקדה של 300 אלף שקל מהווה חסם גבוה עבור עצם הגשת הבקשה לרישיון. הוא הציע כי מבקש הרישיוןיפקיד סכום נמוך בהרבה, למשל 15 אלף שקל, שלא יוחזר במקרה שלא יזכה ברישיון.

תביעתו של כחלון לא התקבלה, לאחר שבמשרד התקשורת הובע חשש שהורדת רף מחיר הבקשה תביא להצפה של מבקשים קיקיוניים.

יו"ר הוועדה, ח"כ שלום שמחון (עבודה), הביע חשש כי עצם העובדה שהמפעילים החדשים יוכלו לבחור באילו אזורים יספקו את שירותיהם, תביא לקיפוח של איזורי הפריפריה.

שמחון הזכיר כי לחברות הטלוויזיה בכבלים נדרשו שנים על מנת לחבר את אזור הגליל לרשת שלהן.

ח"כ דוד טל (עם אחד) התנגד בחריפות לסעיף שלפיו בעל רישיון לא יקבל את החזר סכום האגרה במידה שרשיונו יבוטל, בין אם ביוזמתו ובין אם ביוזמת השר, אם המפעיל לא עמד בתנאים.

הוועדה גם אישרה תקנות אחרות, הקובעות כי אגרת הרישיון להפעלת שירותי טלפון בינלאומיים תעמוד על מיליון שקל. כזכור, עד שנת 2004 פעלו בשוק 3 זכייניות: בזק בינלאומי, ברק וקווי זהב. לאחר החלטת שר התקשורת על הרחבת השוק, קיבלו 3 מפעילות נוספות רישיון הפעלה של שיחות טלפון בינלאומיות: נטוויז'ן, אקספון ואינטרנט זהב. בדומה לתקנות הנוגעות למפעילים ארציים, גם בתקנות אילו יידרש מבקש הרישיון להפקיד 300 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully