וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת החשמל תשלים השבוע גיוס של 300 מיליון דולר בהנפקת אג"ח בארה"ב

אילן מוסנאים

14.5.2001 / 19:22

החברה פירסמה בשבוע שעבר אזהרת רווח לפיה תסיים את הרבעון ה-1 של 2001 בהפסד; את ההנפקה יובילו בתי ההשקעות סלומון סמית בארני ודויטשה בנק

חברת החשמל תגייס השבוע 300 מיליון דולר בהנפקה של איגרות חוב בארה"ב שתובל על ידי בתי ההשקעות סלומון סמית בארני ודויטשה בנק. מן החברה נמסר כי בשלב זה טרם נקבעו תנאי הגיוס. עוד נמסר כי חברת החשמל נמצאת בעיצומו של הרוד שואו שלפני הגיוס, ולכן היא אינה יכולה למסור פרטים נוספים על מבנה הגיוס.

כזכור, לפני ארבעה ימים פירסמה חברת החשמל - במסגרת חובת הגילוי הנאות שרשות ניירות ערך האמריקאית הטילה עליה בקשר לגיוס לעיל - אזהרת רווח, לפיה תסיים את הרבעון הראשון של 2001 עם הפסדים. לפי הערכות, יגיעו ההפסדים עד ל-170 מיליון שקל. רק למען ההשוואה, נציין כי ברבעון המקביל ב-2000 רשמה חברת החשמל רווחים בגובה של 162 מיליון שקל.

בחברת החשמל הסבירו את המעבר להפסד בגידול החד בהוצאות המימון, שלא זכו לפיצוי מהצמדת ההכנסות למדד, בשל הפיחות החד בשיעור של 3.6% שנרשם בשערו של השקל ביחס לדולר שהיה גבוה משמעותית משיעור עליית המדד שהסתכמה ב-0.5%.

זהו הרבעון השני ברציפות אותו מסיימת החברה בהפסדים, אחרי שברבעון הרביעי של 2000 רשמה חברת החשמל הפסד של 49 מיליון שקל. את השנה כולה סיימה חברת החשמל עם רווח נקי של 182 מיליון שקל במחזור של 10 מיליארד שקל.

חברת החשמל פנתה לרשות החשמל (הגוף המפקח עליה) בבקשה לכלול בבסיס תעריף החשמל כיסוי מלא של חובות החברה הצמודים למט"ח והוצאות המימון הקשורות אליהם. בחברה מציינים כי אין כל ביטחון שרשות החשמל תאשר את בקשת החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully