וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עליות שערים סיימו את יום המסחר בבורסה

הרצל לקס

26.10.2004 / 17:12

פתיחה מאופקת בניו יורק עצרה את הזינוק בגיוון - סיימה בעלייה של 0.7% בלבד. מכתשים קפצה 3%. מחזור חריג בדלתא: סיימה בעלייה של 2.8%


לאחר יומיים רצופים של ירידות חזר שוק המניות התל אביבי לרשום עליות שערים נאות. מדד המעו"ף עלה ב-1.4% לרמה של 528.41 נקודות, מדד תל אביב 100 הוסיף 1.2% לרמה של 551.98 נקודות, ומדד התל טק 15 מטפס ב-1.3%. מחזור המסחר ממשיך להיות נמוך גם היום והסתכם ב-405 מיליון שקל.

העליות היום בתל אביב נתמכו בעליות ברוב בורסות אירופה ובפתיחת מסחר חיובית בוול סטריט. מדד הדאו ג'ונס מתחזק בפתיחה ב-0.6% אולם הנאסד"ק ממשיך לדשדש ולאחר שסיים אתמול כמעט ללא שינוי הוא פותח גם היום ביציבות.

היום צפויה הכנסת לאשר את תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, ובשוק כבר "מתומחר" ניצחון של שרון בחזית זו. "אישור ההתנתקות נתפס כחיובי בעיני המשקיעים", אומר פעיל בחברת ברוקרים גדולה, "אבל מה שמשפיע יותר הוא כמובן התנהגות השווקים בעולם".

לדברי אותו פעיל, שוקי העולם נמצאים בהמתנה עד לתוצאות הבחירות בארה"ב בשבוע הבא: "סטיות התקן בשווקים נמוכות להחריד ונדמה שיש סוג של עצירת פעילות עד שיתברר מי ניצח - בוש או קרי". אותו פעיל סבור שאפילו מחירי הנפט הגואים לא מתומחרים בשווקים, שיבצעו תיקון אלים יחסית לאחר שערפל הבחירות יתפזר. הבעיה היא שגם אותו פעיל לא יכול לומר לאיזה כיוון יתבצע התיקון: למעלה או למטה.

הכוכבת של היום היתה מניית גיוון . החברה, שפיתחה את גלולת הווידיאו לאבחון אי סדרים במעיים, קיבלה בהתאם ללוח הזמנים הצפוי את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לשיווקה של הגלולה גם עבור אבחון אי סדרים בוושט. האישור דחף את המניה לעליות חדות במשך רוב שעות היום והיא נסחרה כבר בעלייה של 7%. אבל התגובה המאופקת של המשקיעים בוול סטריט, שם פתחה המניה בעלייה של כ-2% בלבד, גררה היפוך מגמה קיצוני בת"א והמניה סיימה את היום בעלייה של 0.7% בלבד, תוך שהיא מרכזת את המחזור הגבוה בשוק - כ-45 מיליון שקל. על רקע האווירה החיובית בגיוון הוסיפה אלרון , החברה האם שלה, כ-4% לשערה.

ליפמן בלטה בעלייה של 3.9%. החברה דיווחה לאחר תום המסחר בוול סטריט אמש על תוצאות חיוביות לרבעון השלישי עם גידול של כ-40% ברווח ברבעון השלישי ל-9.6 מיליון דולר. הכנסותיה ברבעון הסתכמו ב-44.5 מיליון דולר, גידול של 16.1% בהשוואה לרבעון הקודם, וצמיחה של 42.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

במגזר הכימיה המשיכה מכתשים אגן לרכז עניין, והיא סיימה בקפיצה של 3% במחזור של 23 מיליון שקל. אתמול בלטה המניה במחזור הגדול בשוק, ועלתה ב-0.4% על רקע תחזית טובה של סינג'נטה השווייצית, שפועלת בשוק דומה לזה של מכתשים. כי"ל בלטה גם היא בעליות וסיימה את היום בקפיצה של 2.7%.

טבע פתחה בפער ארביטראז' שלילי אבל נסחפה במגמה החיובית הכללית וסיימה בעלייה של 0.4%. יש לציין כי גם היום ריכזה טבע מחזורי מסחר נמוכים יחסית.

במניות הבנקים הגדולים נרשמה מגמה חיובית מאוד: לאומי עלתה ב-1.6% והפועלים הוסיפה 1.1%. דיסקונט שנסחרה רוב היום במגמה שלילית הפכה כיוון בשעת המסחר האחרונה וסיימה בעלייה נאה של 2.6%. היום הודיע הבנק כי מכר את חובו של גד זאבי, בהיקף של כ-24 מיליון דולר, למשקיע אמריקאי והידיעה תרמה לשינוי הכיוון במסחר במניה.

אודיוקודס היכתה את התחזיות, וסיימה את הרבעון השלישי של 2004 עם הכנסות של 23.1 מיליון דולר, גידול של 21% בהשוואה לרבעון השני של השנה וצמיחה של 95% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עלה ל-1.6 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. למרות התוצאות, איבדה המניה 2.8%.

עניין מיוחד ריכזה היום דלתא גליל . לקראת שעת המסחר האחרונה החל גל רכישות גדול בנייר והמניה עלתה עד כדי 6% משערק הפתיחה תוך שהיא מרכזת מחזור גדול מאוד של 22 מיליון שקל. בסופו של דבר סיימה דלתא בעלייה של 2.8%.

טאואר , שנפלה אתמול בת"א ב-8%, התאוששה היום במעט והוסיפה 1.3%. הדו"ח הגרוע שפירסמה החברה ביום חמישי האחרון, והספקות בדבר יכולתה להמשיך ולשלם את חובה העצום (כמעט חצי מיליארד דולר) לבנקים, גרמו לצניחה של 30% ויותר במניה מאז סוף השבוע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully