וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרנית הכרמל הגישה ההצעה הגבוהה לרכישת קו-אופ מטרו - יותר מ-70 מיליון דולר

הארץ

15.5.2001 / 8:05

הצעה דומה הגיעה מקבוצה בראשות המשקיע הקנדי, הרדוף וולף; קבוצת המשקיעים השלישית היא קבוצת דנקנר, הכוללת את אנשי העסקים דני דנקנר ויעקב גלברד

מאת אבי שמול

המו"מ למכירת חברת קו-אופ צפון מטרו עשוי להבשיל בחודש הקרוב - כך מעריכים מקורות המצויים במו"מ המתנהל כעת מול שלוש קבוצות משקיעים. הקבוצה המיוצגת על ידי רו"ח שלמה זיו, הכוללת כמה משקיעים זרים ואת קבוצת גרנית הכרמל , היא ככל הידוע בעלת ההצעה הגבוהה ביותר - יותר מ-70 מיליון דולר. הצעה דומה הגיעה מקבוצה בראשות המשקיע הקנדי, הרדוף וולף.

במקום השלישי נמצאת הצעתה של קבוצת דנקנר, הכוללת את אנשי העסקים דני דנקנר ויעקב גלברד, שהציעה יותר מ-60 מיליון דולר. בכיר בקבוצה אמר אתמול: "לא סביר שנעלה את המחיר המוצע. יש לנו הערכה רבה למנכ"ל קו-אופ צפון, דורון קשוב, אך אנו מאמינים שגלברד יוכל לשפר את הרווחיות בסיוע מקורות כספיים טובים, שהיו חסרים לחברה, וניסיון עשיר בניהול. להערכתנו, מה שיקבע בסוף יהיה המחיר הגבוה ביותר - וזו כנראה לא תהיה ההצעה שלנו".

שווייה של עסקת קו-אופ צפון מטרו מוערך ב-76-72 מיליון דולר. החברה נמצאת בבעלות קו-אופ צפון והרשת הדרום אפריקאית מטרו קש אנד קרי. אחזקות החברה כוללות 68.5% מרשת המרכולים קלאב מרקט (180 סניפים), בעלות מלאה על המשביר מזון, וכ-95% מרשת הקוסמטיקה אפריל (19 סניפים).

עוד התברר, כי איש העסקים אלי עזור, מבעלי קבוצת נובוסטי תקשורת, מבקש להצטרף לקבוצתו של דנקנר. בקבוצה מאשרים כי התקיימו מגעים בעניין, מתוך רצון לקיים שיתוף פעולה עם עזור, ואולם לא סוכם דבר.

בתגובה לדרישת ההסתדרות כי הנהלת קו-אופ צפון מטרו תתחייב לדאוג לזכויות העובדים לפני שתסיים את המכירה, אמר קשוב: "אנו מודים להסתדרות על מאמציה ודאגתה לציבור העובדים. הנדל"ן שלנו ממילא שייך לאגודה ואין לנו נכסים אחרים מלבד העובדים, בהם אנו רואים נכס בלעדי". קשוב אמר כי אין לו עניין למסור התייחסות לגבי המכירה כל עוד היא בדיונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully