וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד רבעון מוצלח לשופרסל: ההכנסות עלו ל-1.48 מיליארד שקל; הרווח הנקי - 40 מ' ש'

שלומי גולובינסקי

15.5.2001 / 9:16

הגידול במכירות מיוחס ברובו לתרומת הסניפים החדשים ולקניות לקראת חג הפסח; מנגד, נרשמה ירידה של 3.7% במכירות בחנויות הזהות

רשת שופרסל ממשיכה לספק נחת לבעלת השליטה בה, דסק"ש , אחרי עוד רבעון מוצלח עם גידול במכירות ושיפור ברווח התפעולי. הכנסות שופרסל ברבעון הראשון של 2001 הסתכמו ב-1.48 מיליארד שקל - גידול של 8.6% ביחס להכנסות שנרשמו ברבעון המקביל - 1.36 מיליארד שקל.

את הגידול בהכנסות תולים בשופרסל בתרומה שהניבו הסניפים החדשים שפתחה הרשת במהלך השנה החולפת שלא נכללו בדו"חות הרבעון המקביל. ברבעון הראשון של 2001 המשיכה שופרסל במדיניות פתיחת הסניפים המואצת ופתחה 3 חנויות חדשות - שתיים ברשת היפרנטו (באשדוד ובטבריה) ואחת ברשת ברכת רחל (בבית שמש).

בסך הכול מפעילה כיום שופרסל 154 סניפים, כש-90 מתוכם פועלים תחת שם המותג היפרנטו, 41 תחת שופרסל, 7 יוניברס קלאב, 7 ברכת רחל ו-9 סניפים ברשת קוסמוס.

עוד גורם לגידול הנאה שרשמה שופרסל ברבעוןן הראשון קשור לעיתוי שבו חל השנה חג הפסח. ערב חג הפסח חל השנה ב-7 באפריל, ולכן מרבית הקניות שנערכו לקראת החג התבצעו בפועל ברבעון הראשון של השנה. בשנה שעברה חל חג הפסח ב-19 באפריל, ולכן חלק קטן יותר מהקניות נערך ברבעון הראשון.

מנגד, המשיכה שופרסל לסבול מירידה במכירות בחנויות הזהות. הירידה הזו הגיעה ל-3.7% ברבעון הנוכחי, ובשופרסל מסבירים את התופעה בפתיחת חנויות נוספות, הן על ידי החברה והן על ידי המתחרים, שנוגסים בנתחי הפעילות של החנויות הקיימות. סיבה נוספת שמונים בשופרסל היא המשך ההאטה בפעילות המשק.

הרווח הנקי שרשמה שופרסל ברבעון הראשון ירד במיליון שקל לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-40 מיליון שקל. הירידה הזו נובעת בעיקר מעלייה בהוצאות המימון של החברה שהגיעו ברבעון הראשון ל-10 מיליון שקל, לעומת הוצאות מימון של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל. העלייה בהוצאות המימון באה גם עקב מדיניות חלוקת הדיווידנדים האגרסיווית של שופרסל בשנה האחרונה (12 החודשים האחרונים), במהלכה חילקה 338 מיליון שקל.

כמו כן, ברבעון הראשון של השנה לא היו לשופרסל הכנסות מיוחדות, בעוד שהרבעון הראשון של 2000 כלל רווח הון של 11 מיליון שקל כתוצאה ממימוש שני מגרשים שהוחזקו על ידי חברה בת של שופרסל.

ביתר הסעיפים העיקריים בדו"חות שופרסל המשיכה להירשם מגמת שיפור. הרווח הגולמי שהשיגה שופרסל ברבעון הראשון הסתכם ב-402 מיליון שקל - גידול של 10.5% לעומת הרווח הגולמי ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי ברבעון עלה ל-27.6% לעומת 27% בתקופה המקבילה.

בשופרסל מסבירים את המשך השיפור בשיעור הרווח הגולמי בגידול בהיקפי ההפצה העצמית ( ממרכז ההפצה החדש בראשל"צ), בעלייה במכירות המותג הפרטי (סופרקלאס), המאופיין ברמת רווחיות גבוהה יותר, ובניהול נכון יותר של המלאי.

במקביל, עלה גם הרווח התפעולי של שופרסל ברבעון הראשון ל-73 מיליון שקל, המשקפים צמיחה של 13.7%. שיעור הרווח התפעולי של שופרסל עלה מ-4.7% ל-4.9% ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully