וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נכסים ובנין רושמת עלייה קלה בהכנסות ל-172.8 מיליון שקל ברבעון; שחיקה של 23% ברווח הנקי ל-21.1 מיליון שקל

אילן מוסנאים

15.5.2001 / 9:59

לעומת 27.4 מ' ברבעון הראשון של 2000; שחיקה של כ-50% ברווח בהתחשב בסעיף ההשפעה המצטברת לתחילת שנה של שינוי במדיניות החשבונאית נטו ברבעון המקביל

חברת נכסים ובנין , שבשליטת קבוצת אי.די.בי, מציגה הבוקר את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2001, שלא היה "מרשים" מבחינתה.

החברה דיווחה על עלייה קלה של 4% בהכנסותיה לעומת הרבעון המקביל ל-172.8 מיליון שקל. אלה הושפעו, בין היתר, מעלייה נאה של כ-20% או 9 מיליון שקל בהכנסות החברה מהשכרת מבנים ושירותי אחסון ומעלייה בשיעור דומה (באחוזים) או 15 מיליון שקל בהכנסותיה ממכירת דירות.

עם זאת, עליות אלו, שקוזזו חלקית ע"י ירידה חדה של כ-12.4 מיליון שקל שנרשמה בסעיף ההכנסות ממימוש השקעות ורכוש קבוע, לא עזרו לחברה להימלט מירידה חדה של כ-23% בסעיף הרווח הנקי לרמה של 21.1 מיליון שקל.

יתרה מכך, אם ניקח בחשבון את סעיף ההשפעה המצטברת לתחילת שנה של שינוי במדיניות החשבונאית נטו, בגינה רשמה החברה בתחילת 2000 רווח של כ-14 מיליון שקל, המצב עוד יותר חמור, שכן במקרה זה החברה מציגה שחיקה של כ-50% ברווח הנקי, לעומת רווח של 41.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בין היתר, הושפעה השורה התחתונה של החברה מעלייה של 12.5 מיליון שקל בסעיף עלויות הבנייה ל-63.2 מיליון שקל ומגידול חד של כ-40% בהוצאות המימון לכ-8 מיליון שקל.

מנגד, נהנתה החברה ברבעון הראשון מעלייה חדה ברווחי החברה המוחזקת, מהדרין (37%), שרשמה ברבעון רווח של 4 מיליון שקל, לעומת רווח של 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2000. עם זאת, נכסים ובנין מציינת כי בתוצאותיה של מהדרין באה לידי ביטוי העונתיות המובהקת בפעילות החקלאית של החברה, המתאפיינת בהכנסות גבוהות והוצאות ייצור נמוכות ברבעון הראשון של השנה, לעומת פעילות שיווק מצומצמת והוצאות ייצור גבוהות ביתר הרבעונים.

נכסים ובנין הינה חברת אחזקות מהגדולות בענף הנדל"ן של ישראל ועם החזקותיה העיקריות נמנות גב-ים (73%) ונכסי הדרים. עיקר פעילותה של החברה מתמקד בתחום הנדל"ן וכן בחקלאות, בענף פרי ההדר. חברת דסק"ש היא בעלת השליטה בחברה עם אחזקה של 64% ממניותיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully