וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: ליפמן איבדה 1.2% במחזור גדול

נתן שבע

28.10.2004 / 17:21

קרן פימי מכרה מניות ליפמן בהיקף של 100 מיליון שקל ורמי ליפמן מכר ב-20 מיליון שקל. בזק עלתה ב-0.4%. גיוון הוסיפה 2.7%. כי"ל ירדה 2.3%

שבוע המסחר נסגר במגמה מעורבת במדדים המובילים על רקע ירידה במחירי הנפט ועליות שערים בשוקי העולם. פקיעת האופציות תיעתעה בשחקני המעו"ף בעקבות ההתפתחויות המדיניות אצלנו והמגמה החיובית בשוקי העולם אמש והבוקר. התערערות שלטונית לא רק אצלנו אלא גם ברשות הפלשתינית כשמוביל המאבק הלאומי הפלשתיני, יאסר ערפאת, נמצא על ערש דווי. מצבו של הראיס מגביר עוד את רמת חוסר הוודאות, שבלאו הכי שוברת שיאים. הפקיעה על האופציות על המעו"ף נקבעה ברמה של 522.3 נקודות - פקיעה חיובית המגלמת עלייה של 0.3%.

מדד המעו"ף איבד 0.3% לרמה של 519.33 נקודות כשבסיכום שבועי איבד 1.2%; מדד תל אביב 100 נותר ללא שינוי ברמה של 545.8 ובסיכום שבועי איבד 0.5%; מדד התל טק 15 עלה ב-0.7%. מחזור המסחר מסתכם במעל מיליארד שקל, שכ-500 מיליון שקל ממנו בפקיעה.

"התגובה אתמול בשווקים היתה יחסית מינורית - הפרמיה ששולמה בעקבות איומי נתניהו היתה נמוכה ממה שציפינו", אומר הבוקר פעיל ותיק בשוק המקומי. "הפקיעה היום עצרה אתמול מהלך ירידות חד יותר, כשעדיין הפעילים ממתינים להתפתחויות הפוליטיות. מינוי שר אוצר דוגמת שטרית ישחרר מעט לחץ מרמת חוסר הוודאות", הוא מוסיף. "אתמול היו מכירות של זרים וגופים מוסדיים צימצמו אחזקתם במניות אך עדיין אפשר היה אתמול לראות רוכשים - הרי סך הכל השוק הוא בינלאומי ולא תלוי רק בפוליטיקה", הוא מסכם.

באשר למצבו של הראיס הדיעות חלוקות, כשפעיל אחר אמר לנו: "אם הוא ימות, זה יכול להשפיע על השוק לכאן או לכאן - אי אפשר לדעת. מה שכן, אם חשבנו שרמת האי-וודאות בשיא אתמול עכשיו היא מטפסת עוד".

בוול סטריט הסתיים המסחר אתמול בעליות שערים בעקבות ירידה חדה במחירי הנפט. מדד נאסד"ק עלה ב-2.1% ומדד דאו ג'ונס הוסיף 1.2% וחלף קלות מעל רף ה-10,000 נקודות לרמה של 10,002 נקודות. משרד האנרגיה האמריקאי דיווח כי בשבוע האחרון גדל מלאי הנפט במדינה ליותר מהצפוי, ובתגובה צנחו מחירי הנפט ב-5%. מחירי החוזים על חבית נפט גולמי למסירה בחודש דצמבר בבורסת הסחורות בניו יורק ירדו ב-2.71 דולרים לרמה של 52.46 דולר לחבית, הנמוכה ביותר זה יותר משבועיים.

ליפמן ריכזה את המחזור הגבוה בשוק - 126 מיליון שקל - ואיבדה 1.8%. בצהריים נודע כי קרן פימי מוכרת מניות של החברה בהיקף של 100 מיליון שקל לגופים מוסדיים. פרט לקרן פימי, רמי ליפמן מצטרף גם הוא למכירה היום ומכר ממניות החברה בהיקף של 20 מיליון שקל למשקיע זר.

טבע עלתה ב-0.6%. חברת סיקור, שהיא חברה בת בבעלותה המלאה של טבע, קיבלה אישור סופי מה-FDA לשווק זריקה מוכנה מראש של התרחיף Medroxyprogesterone Acetate למניעת הריון. התרופה היא גרסה גנרית של ה-Depo Provera של פייזר שמכירותיה של התרופה בתרחיף הסתכמו ב-109 מיליון דולר. טבע קיבלה אתמול גם אישור מותנה לייצר ולשווק את טבליות ה-Finasteridel. אישור סופי כפוף לתפוגת הגנת הפטנט ביוני 2006 ולכל תקופת בלעדיות שתינתן. על פי הערכות מסתכמות המכירות בארה"ב ב-350 מיליון דולר בשנה.

היום הסתיים שלב הגשת המועמדים לרכישת השליטה בבזק. עד עתה הגישו את מועמדותם 8 מועמדים. מניית החברה הוסיפה היום 0.4%.

מכתשים אגן, שנהנתה בימים האחרונים מרוח גבית, איבדה אתמול 2% למרות אישור גנרי שקיבלה החברה הבת שלה בארה"ב לשיווק קוטל חרקים גנרי. השוק העולמי למוצר מוערך ב-180 מיליון דולר, כש-60 מיליון דולר מסכום זה הם בארה"ב. היום הוסיפה המניה 0.6%. עוד במגזר הכימיה, איבדה כי"ל 2.5%.

במניות הבנקים הגדולים מגמה מעורבת כשהפועלים איבדה 0.1%, לאומי עלתה 0.9% ודיסקונט איבדה 1.7%.

פרטנר הוסיפה 1.4% בעקבות הידיעה כי אולמרט עשוי למתן את שיעור הורדת דמי הקשוריות. במניות הדואליות הכבדות: אלווריון הוסיפה 1.7%, גיוון עלתה 2.7% ואלביט מערכות הוסיפה 0.3%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully