וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורידיון קיבלה אישור מה-FDA למוצר בתחום הניטור הנשימתי

אילן מוסנאים

15.5.2001 / 13:05

זהו האישור השני שהחברה מקבלת בחודשיים האחרונים; המוצר החדש - Oral/Nashal FilterLine - מאפשר מעקב אחרי שחרור ה-CO2 אצל חולים הנמצאים בהרדמה

חברת אורידיון סיסטמס , הנסחרת בבורסה של שווייץ, הודיעה כי קיבלה את אישור ה-FDA (רשות המזון והתרופות האמריקאית) עבור מוצר חדש בתחום הניטור הנשימתי אותו פיתחה בשם Oral/Nashal FilterLine. מוצר זה הינו הראשון בקו שלם של מוצרים שתפקידם לעקוב אחרי שחרור ה-CO2 מאברי הנשימה של חולים הנמצאים תחת הרדמה במהלך ניתוחים.

החברה מסרה כי היתרון הטכנולוגי של המוצר שפיתחה נעוץ בכך שהוא מאפשר לצוות הרפואי לעקוב אחרי נשימת החולים ולבחון את אחוז ה-CO2 שהחולה פולט בנשימתו, המשמש אינדיקציה לגבי תקינות הנשימה שלו.

עד היום קיבלה החברה אישור לשימוש במכשירי ניטור שעקבו אחרי הנשימה דרך האף בלבד, והמכשיר הנוכחי של החברה, המתמחה בטכנולוגיית הקפנוגרפיה - ניטור כמות ה-CO2 בנשימה - ובאבחון מחלות באופן בלתי פולשני באמצעות דגימת נשימה, עוקב אחרי הנשימה דרך האף והפה ונותן אינדיקציות מדויקות יותר.

אורידיון מסרה כי המוצר החדש יוכל להשתלב במשפחת מוצרי טכנולוגיית הניטור הנשימתי, Microstream, שהחברה פיתחה, על מנת להתגבר על המגבלות שהציבו טכנולוגיות ישנות ועל מנת להרחיב את אפשרויות השימוש של המוניטורים לניטור נשימתי מעבר לתחום הצר והמסורתי של חדר הניתוח.

האישור הנוכחי, אגב, מגיע חודש וחצי אחרי שאורידיון קיבלה את אישור ה-FDA למוצר אחר שפיתחה- FilterLine O2/CO2 Nasal Cannula, שביכולתו להזרים חמצן במקביל לניטור ה-CO2. מוצרים אלו מעוגנים בפטנטים ומאפשרים דגימת רמת ה-CO2 בצורה רציפה.

החברה מסרה כי בעקבות אבחון של תהליכי נדידה של פעילות רפואית כירורגית מבתי החולים אל מרפאות פרטיות נקבעו סטנדרטים חדשים ברחבי העולם לגבי ניטור CO2. לנוכח התפתחויות אלה ראתה החברה צורך בפיתוחו של מכשיר זה, שיסייע בביצוע ניטור מדויק של נשימת המנותח ויבטיח את שלומו.

אורידיון השלימה לפני שלושה חודשים הנפקה שנייה של מניות במהלכה מכרו בעלי השליטה בחברה 4.6 מיליון מניות בכ-118 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully