וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: גיוון אימג'ינג נופלת בעוד 10%

עומרי כהן

29.10.2004 / 0:39

גיוון הרוויחה ברבעון 114 אלף דולר. צ'ק פוינט מוסיפה 1.8% על רקע הודעתה בנוגע לרכישה עצמית נוספת - עד 200 מיליון דולר. תרו עולה 5.9%

ארבעה ימים לפני הבחירות לנשיאות בארה"ב, נפתח יומו האחרון של שבוע המסחר בוול סטריט, בעליות שערים, למרות צמיחה נמוכה מהצפוי, שרשם המשק האמריקאי ברבעון השלישי. מדד נאסד"ק עולה ב- 0.4% ומדד דאו ג'ונס מוסיף 0.4%.

בארה"ב פורסמו היום נתוני הצמיחה של המשק האמריקאי ואלו גרמו לאכזבה בקר המשקיעים. ברבעון השלישי צמח התוצר המקומי הגולמי של ארה"ב בקצב שנתי של 3.7%, גידול של 0.4% בהשוואה לרבעון השני של השנה, אולם נמוך ב- 0.6% מתחזיותיהם המוקדמות של האנליסטים בוול סטריט.

עם זאת בוול סטריט מתעודדים המשקיעים מעלייה גדולה מהצפוי במדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן, אשר טיפס בסוף אוקטובר לרמה של 91.7 נקודות מרמתו באמצע החודש - 87.5 נקודות. בוול סטריט ציפו לעלייה סמלית לרמה של 88 נקודות.

מדד מנהלי הרכש של אזור שיקגו יפורסם במהלך המסחר ועל פי תחזיות הכלכלנים צפוי לרשום באוקטובר ירידה לרמה של 59 נקודות מרמתו בספטמבר ? 61.3 נקודות.

בקרב המניות הישראלית, הנסחרות בניו יורק נופלת גיוון אימג'ינג ב- 10.2 נוספים למחיר של 31.7 דולר, ומשלימה צניחה של 29% מאז פירסמה את תוצאותיה המקדמיות לרבעון השלישי. אמש, לאחר סיום המסחר, פרסמה החברה את תוצאותיה הרבעוניות המלאות. גיוון, שפיתחה גלולה שכוללת מצלמת וידאו זעירה לאבחון אי סדירויות במערכת העיכול, דיווחה כי הכנסותיה ברבעון השלישי הסתכמו ב- 14.6 מיליון דולר - גידול של 51% לעומת הרבעון המקביל וירידה של 6% לעומת הרבעון הקודם. בשורה התחתונה הסתכם הרווח הנקי ב- 114 אלף דולר, 4 סנטים למניה, לעומת הפסד נקי של 2.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה ורווח של 921 אלף דולר ברבעון הקודם.

צ'ק-פוינט מוסיפה 1.8% ל- 22.9 דולר, לאחר שדיווחה כי תבצע רכישה נוספת של מניותיה בסכום של עד 200 מיליון דולר. רכישה זו מצטרפת לרכישה של כ- 10.1 מיליון מניות בהיקף של 200 מיליון דולר, שביצעה החברה מתחילת השנה. את הרכישה תממן החברה מקופת המזומנים הדשנה שלה, שהכילה בסוף ספטמבר כ-1.53 מיליארד דולר. הון המניות של צ'ק פוינט עומד כיום על כ- 258 מיליון מניות.

מניית סביינט עולה ב- 0.5% ל- 2 דולרים, לאחר שחברת הביוטכנולוגיה דיווחה על פיטוריהם של 40 עובדים בחברה, במטרה להקטין את הוצאותיה התפעוליות. בסביינט ציינו כי המהלך צפוי לחסוך לחברה 1.3 מיליון דולר מדי שנה, אולם יאלצה לבצעה ברבעונים הקרובים הפחתות חד פעמיות בגין הוצאות הפיטוורים.

בית ההשקעות בר-סטרנס העלה היום את המלצתו למניית תרו ל"תשואת יתר", בתגובה לשיפור בתוצאותיה של החברה, ברבעון השלישי של השנה. לאחר שני רבעונים גרועים במיוחד דיווחה אתמול תרו על זינוק בהכנסות וחזרה לרווח נקי. חברת הפרמצבטיקה שבשליטת משפחת לויט רשמה ברבעון שחלף הכנסות של 73.3 מיליון דולר לעומת 49.1 מיליון דולר ברבעון הקודם והצליחה לעקוף את התחזית הממוצעת של שני אנליסטים, להכנסות של 67.9 מיליון דולר. במקביל דיווחה החברה על רווח של 4 מיליון דולר או 14 סנט למניה, לעומת תחזית הממוצעת של האנליסטים לרווח של 2 סנטים למניה בלבד. מניית תרו מוסיפה היום 5.9% ל- 26.3 דולר.

אטיוניטי הקטנה, המפתחת פתרונות אינטגרציה למערכות מיינפריים מסורתיות, חזרה אמש לדווח על הפסדים, לאחר מעבר לרווח סימלי ברבעון השני של 2004. את הרבעון השלישי סיימה החברה בהפסד של 2.7 מיליון דולר, או 17 סנט למניה, לעומת הפסד של 318 אלף דולר, או 2 סנטים למניה, ברבעון המקביל אשתקד. בשורה העליונה דיווחה החברה על הכנסות של 3.9 מיליון דולר ברבעון השלישי, צניחה של 25% לעומת הרבעון הרבעון הקודם ועלייה קלה של 2.8% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. באטיוניטי ציינו, כי ברבעון שחלף רשמה החברה הוצאה חד פעמית של 1.6 מיליון דולר, אשר העיבה על תוצאות החברה ואשר קשורה להפסקת עבודתם של בכירים בחברה וביניהם המנכ"ל לשעבר אריה גונן. אטיוניטי מגיבה לתוצאות בעלייה של 2.2% ל- 2.4 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully