וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גבור אלפא יצאה מהמשבר: הרווח הנקי עלה ב-44% ל-5 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

15.5.2001 / 16:22

הכנסות החברה עלו ב-20% והסתכמו ב-28 מיליון שקל; בגבור אלפא מעריכים כי במחצית השנייה של השנה תחול ירידה במכירות

השבוע האחרון מאיר פניו לקבוצת גבור ספורט , של רועי גיל ואיתן אלדר. לאחר הזכייה של מכבי תל אביב (ש-9% ממניותיה מוחזקים בידי הקבוצה) בגביע אירופה לאלופות, ופרסום תוצאות כספיות חיוביות של שני שחקני הרכש החדשים בקבוצה, EMS העוסקת בהרכבת רכיבים אלקטרוניים, וירדן השקעות, אליה הועברו כל מניות הכשרת הישוב המוחזקות בידי הקבוצה, מגיעים היום דו"חות טובים גם של יצרנית הגרביים, גבור אלפא .

גבור אלפא, שהיתה עד לא מזמן ספקית המזומנים העיקרית של הקבוצה, נפגעה קשה אשתקד כתוצאה מיציאת חיילי צה"ל מלבנון. בנוסף, סבלה החברה ממחיקה חד פעמית של מיליון דולר כתוצאה מניסיון השתלטות כושל על יצרנית גרביים מפסידה בארה"ב, מחיקה שהעבירה אותה להפסד של 3.5 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2000.

הדו"חות שמפרסמת היום גבור אלפא מלמדים כי החברה יצאה מהמשבר. הכנסות גבור אלפא עלו ב-20% בהשוואה לרבעון המקביל, ובהשוואה לרבעון האחרון של השנה שעברה, והסתכמו ב-27.9 מיליון שקל.

בשורה התחתונה השיפור מרשים עוד יותר. הרווח הנקי של גבור אלפא עלה ב-44% והסתכם ב-4.93 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מרבית תוצרת החברה הינה ייצור של גרבי ספורט, המשווקים על ידי החברה ללקוחות תחת שמות המותג של אותם לקוחות. מרבית מכירות גבור אלפא (84%) מיועדות ללקוח אחד, חברת נייק (NIKE), הרוכשת מגבור אלפא גרבי ספורט תחת שם המותג NIKE.

עם זאת, לא הכל ורוד. גבור אלפא מושפעת ממגמת ירידה במחירי המכירה של מוצריה, אשר מלווה בגידול בכמויות המוצרים הנמכרות, ונערכת להגדלת היקפי היצור, אם באמצעות רכישת ציוד נוסף או כושר ייצור במפעלים אחרים. בגבור אלפא מעריכים, כי במחצית השנייה של השנה תחול ירידה בהיקף המכירות של החברה, בהתאם לתחזית הזמנות ראשונית שנקבלה מלקוחותיה.

הקשר של גבור אלפא לנייק, מתבטא בין היתר בהחזקה של 20% ממניות רוסון, יבואנית נייק לישראל. רוסון סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם הכנסות של 17 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 21.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. רוסון רשמה גם הפסד נקי של 1.4 מיליון שקל ברבעון הראשון, בהשוואה להפסד נקי זעום של 100 אלף שקל ברבעון המקביל. גבור אלפא מאחדת את המאזן והתוצאות של רוסון בדו"חותיה על פי חלקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully