וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעד האיסוף של מיכלי משקה המחייב את תאגיד המיחזור לשנת 2004 הופחת מ-70% ל-62%

צבי זרחיה

1.11.2004 / 14:02

יו"ר תאגיד המיחזור, אמר כי כדי לאזן את מערכת המיחזור, יש לקבוע שיעד האיסוף יהיה 60% בהתחשב בגובה הפיקדון בישראל; כל סטייה מיעד הגירעון באחוז בודד, עולה לתאגיד 2.5 מיליון שקל בשנהיעד האיסוף של מיכלי משקה המחייב את תאגיד המיחזור לשנת 2004 הופחת מ-70% ל-62%
מהמיכלים שנמכרים במשק, כך קבעה אתמול ועדת הכלכלה של הכנסת. הוועדה דחתה את בקשת המשרד לאיכות הסביבה להפחית את יעד האיסוף ל-65%.

יוסי אריה, יו"ר תאגיד המיחזור, אמר כי כדי לאזן את מערכת המיחזור יש לקבוע שיעד האיסוף יהיה 60% בהתחשב בגובה הפיקדון בישראל. לדבריו, כל סטייה מיעד הגירעון באחוז בודד, עולה לתאגיד 2.5 מיליון שקל בשנה.

הוא ציין כי בשנת 2004 אסף התאגיד בקבוקים בשיעור של 60-65% בהיקף המיחזור עקב קשיים באיסוף שנוצרו השנה, בגלל חוסר הוודאות לגבי עתיד התאגיד ואי אכיפת החוק במגזרים מסוימים. אריה הדגיש כי התאגיד לא יוכל לעמוד ביעד איסוף של 80% בשנת 2005, כפי שנקבע בחוק הפיקדון.

יו"ר הוועדה ח"כ שלום שמחון (עבודה) העריך כי התאגיד לא יוכל לעמוד בשנה הבאה ביעד איסוף הבקבוקים שנקבע בחוק. הוא קרא לשר לאיכות הסביבה לשקול כבר כעת להפחית את יעד האיסוף לשנת 2005.

שמחון הודיע כי בתוך שבועיים תדון הועדה בהצעת חוק שהגיש ח"כ אבשלום וילן (יחד) שלפיה חוק הפיקדון יוחל גם על מיכלי מעל 1.5 ליטר. הועדה תתבקש להכריע בין הצעת וילן להרחיב את חוק הפיקדון, ולהחילו על בקבוקי משקה גדולים לבין הצעת ח"כ נסים דהן (ש"ס) שהציע לבטל כליל את החוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully