וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.אס.סי ממשיכה ממשיכה לצעוד בדרך הנכונה: הכנסות של 43.9 מ' ד' - גבוה מההערכות

גתית פנקס

16.5.2001 / 0:51

בנטרול הוצאות ורווחים חד פעמיים, הרווח למניה היה 22 ס' - גבוה ב-3 ס' מהתחזית הממוצעת; יאשה סיטון, מנכ"ל החברה: "אנחנו מוסיפים לחוות דרישה גבוהה למוצרינו"

התוצאות הכספיות לרבעון הראשון שפירסמה היום חברת אי.אס.סי מראות שהיא ממשיכה לצעוד בדרך הנכונה. בתחילת החודש אמר יאשה סיטון, מנכ"ל אי.אס.סי, כי ההכנסות לרבעון הראשון של 2000 יסתכמו ב-43 מיליון דולר, אולם היום הסתבר כי החברה הצליחה לדלג גם מעל להערכות הפנימיות שלה, שעה שדיווחה על הכנסות של 43.9 מיליון דולר לרבעון. מספר זה מייצג עלייה של 22% מהתקופה המקבילה ב-2000 אך ירידה של 4.5% מהרבעון הקודם.

בשורה התחתונה של הדו"חות, ציפו האנליסטים לרווח של 19 סנט למניה, אולם אי.אס.סי דיווחה היום על רווח של 22 סנט למניה (בדילול מלא), וזאת בנטרול הוצאות ורווחים חד פעמיים. אלה כוללים הוצאה חד פעמית של 2.3 מיליון דולר, הנובעת מרכישת חטיבת הלייזרים של קוהירנט, והוצאה חד פעמית נוספת של 1.5 מיליון דולר ליישוב סכסוך משפטי ורווח חד פעמי של 1.5 מיליון דולר לנוכח שינוי רטרואקטיווי של מסי החברה בשנים 1994-1998. בנטרול ההוצאות והרווחים הללו, מדובר ברווח של 14 סנט למניה.

סיטון: הביקוש למוצרים נמשך

"הרבעון הראשון מדגים את הצמיחה המתמשכת שלנו", אמר סיטון, והביע שביעות רצון מיוחדת מכך שלרוב מדובר ברבעון שהוא חלש מבחינה עונתית עבור החברה, ואילו החברה הצליחה להציג תוצאות חזקות. הוא אף שידר אופטימיות לגבי העתיד, ואמר כי החברה מוסיפה לחוות דרישה גבוהה למוצריה - לא בהכרח הכרזה שכיחה בימים אלה.

אי.אס.סי מתמחה באפליקציות לייזר ופולסי אור למטרות אסתטיות וכירורגיות, והיא שולטת בשוק הסרת השיער והטיפול בבעיות פיגמנטציה. סיטון נשמע היום מעודד גם משולי הרווח הגולמי של החברה, שהסתכמו ברבעון הראשון של השנה ב-64% מכלל המכירות.

שווי השוק של אי.אס.סי כיום הוא 805 מיליון דולר, והמניה נושקת לרמות השיא שלה ב-12 החודשים האחרונים. ככל הנראה, ברבעון הבא התוצאות הכספיות כבר יכללו את אלה של חטיבת הליזרים של קוהירנט. בבית ההשקעות אופנהיימר (CIBC) מעריכים כי החברה תדווח בשנת 2001 כולה על הכנסות של 289.5 מיליון דולר, כולל אלה שינבעו מקוהירנט. הרווח למניה צפוי להיות השנה 1.24 דולרים.

יצוין, כי שוויה הכולל של עסקת הרכישה של קוהירנט הוא 230 מיליון דולר, כאשר 100 מיליון דולר ישולמו במזומן, כ-89.1 מיליון דולר נוספים ישולמו באמצעות 5.4 מיליון מניות של אי.אס.סי (לפי מחיר של 16.5 דולר למניה), וכ-12.9 מיליון דולר ישולמו באמצעות אג"ח, שיישאו ריבית שנתית של 5% למשך 18 חודשים.

בנוסף לכך התחייבה אי.אס.סי, ובכפוף לאבני דרך עתידיות, לשלם כ-25 מיליון דולר נוספים. על כל סכום מכירות של מיליון דולר מעל לרף מכירות של 400 מיליון דולר בתום 3 שנים, תקבל קוהירנט סכום של 210 אלף דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully