וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת: הפסד של 182 אלף דולר בלבד

שירלי יום-טוב

3.11.2004 / 16:07

ההכנסות צמחו ב-13% ל-64.8 מיליון דולר. ההפסד התפעולי קטן ב-300 אלף דולר מהרבעון הקודם ל-1.3 מיליון דולר. המנכ"ל: "הביקוש למוצרים של גילת חזק"

בעת האחרונה החלו להישמע בשוק ההון הערכות לפיהן גילת לווינים הצליחה לעבור לרווח נקי, לאחר שהפסידה לא פחות מ-930 מיליון דולר מ-2001. התוצאות שפירסמה החברה היום מעידות על כך שהשמחה היתה מעט מוקדמת, אבל היא לא תלושה מהמציאות. גילת רשמה ברבעון השלישי הפסד נקי קטן של 182 אלף דולר, סנט אחד למניה. ברבעון הקודם היה ההפסד 1.8 מיליון דולר וברבעון המקביל הוא הסתכם ב-4.2 מיליון דולר, כך ששלמה רודב, יו"ר ומנכ"ל החברה, מתחיל לקצור כעת את פירות תהליך ההבראה הארוך של החברה בשנתיים האחרונות.

"הביקוש למוצרים של גילת ולשירותיה חזק", ציין רודב, אשר ממשיך במסורת שייסדה לעצמה החברה בימיו של אורן מוסט ולא מקיים שיחות ועידה לדיון בתוצאות. "ההכנסות חזקות וגם שולי הרווח השתפרו במהלך הרבעון. זהו הרבעון השלישי ברציפות שאנו מציגים EBITDA (רווח לפני הוצאות מימון, מסים פחת והפחתות) ואנו מצפים שנתון זה יישאר חיובי במהלך כל 2004".

גילת מכרה במהלך הרבעון ב-64.8 מיליון דולר, צמיחה של 13% ביחס לרבעון הקודם ושל 45% ביחס לרבעון המקביל. שולי הרווח הגולמי של החברה היו כ-33% - זהים לאלו של הרבעון הקודם אך טובים ב-11% ביחס לאלה של הרבעון המקביל.

שורת הרווח התפעולי רחוקה מעט יותר מאיזון וההפסד התפעולי היה 1.3 מיליון דולר. עם זאת, ההפסד התפעולי קטן בכ-300 אלף דולר מזה של הרבעון הקודם וב-11.5 מיליון דולר ביחס לרבעון המקביל. עיקר ההוצאות כיום הן על שיווק, מכירה והוצאות הנהלה וכלליות, שהסתכמו ב-17.5 מיליון דולר. במחקר ופיתוח הושקעו במהלך הרבעון 2.8 מיליון דולר (נטו, בניכוי מענקים).

ה-EBITDA היה ברבעון השלישי 8.4 מיליון דולר - רבעון שלישי ברציפות של שיפור לעומת EBITDA של 6 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-2.9 מיליון דולר ברבעון הראשון. גם תזרים המוזמנים של החברה היה חיובי בגובה 7 מיליון דולר.

במהלך הרבעון דיווחה גילת על שטף של עסקות חדשות, בין היתר בארה"ב, אוסטרליה ואוקראינה. באוסטרליה נמכרה מערכת ראשונה מסוג SkyEdge המאפשרת תקשורת לוויינית של שירותי קול, וידיאו ונתונים על גבי מערכת בודדת אחת. רודב ציין כי פתרון ה-SkyEdge זכה לקבלת פנים חמה מאוד. "צבר ההזמנות שלנו מכיל מספר גדל והולך של לקוחות פוטנציאליים אשר עם חלקם אנו מצפים לחתום עסקות בקרוב", אמר.

גילת חתמה באחרונה על הסכם עם סיסקו האמריקאית לשילוב טכנולוגיה של תקשורת לוויינית בנתבים. החברה נמנעת בינתיים מלהגיב על נושא זה, אולם ההערכות הן כי המוצר יושק על ידי סיסקו ברבעון הראשון של 2005 ואז יזכה לפרסום.

לגילת היו בסיום הרבעון השלישי כ-112 מיליון דולר בקופה. כ-33 מיליון דולר מתוכם מוחזקים כערבויות בחשבונות נאמנות, ומקורם בתקופות הקשות של גילת, בהן היא נאלצה להציג ערבות בפני ממשלת קולומביה כדי לזכות בחוזה עמה. ההון העצמי של החברה הסתכם ב-67.3 מיליון דולר, כך שהמאזן של החברה כיום בריא למדי, ואינו מזכיר כמעט את מאזן האימה שהציגה החברה עד לפני שנתיים, טרם ההסדר עם בעלי החוב.

אז מה כדאי לעשות עם גילת? להיכנס לפוזיציה או לא? קשה לומר, מכיוון שהחברה אינה מספקת שביב של תחזית להמשך. תמהיל ההכנסות של גילת עשוי להשתנות אם היא תמכור למשל יותר שירותים על פני מערכות, ולכן החברה עשויה לרשום גם שולי רווח נמוכים יותר, ובכך לשנות לרעה את כל שאר הפרמטרים שהציגו בדו"חות השלישי שיפור נאה.

בינתיים מסתכם שווי השוק של גילת בבורסת הנאסד"ק ובת"א ב-132 מיליון דולר. מניית גילת נסחרת כעת במחיר של כ-6 דולרים - קפיצה של 50% מהתהום אליה הידרדרה במהלך אוגוסט, אך נפילה של כ-35% מהרמה אליה הגיעה במהלך אפריל, כשהחברה התמודדה על רכישת חטיבת הלוויין של יוז האמריקאית. זו, אגב, עדיין לא נמכרה והתהליך מתקדם בינתיים באיטיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully