וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דירוג האשראי של מדינת קליפורניה נפגע בגלל משבר החשמל

דפנה מאור

16.5.2001 / 12:12

הוצאות המדינה על אנרגיה צפויות להגיע ל-10 מיליארד דולר עד חודש אוגוסט

דירוג האשראי של מדינת קליפורניה הורד אתמול על ידי שירות מודי'ס, חודש לאחר שסוכנות S&P עשתה צעד דומה, בעקבות חששות כי משבר החשמל במדינה יפגע במשאביה. הדירוג על האג"ח המוניציפליות (איגרות חוב המונפקות על ידי רשות מקומית - עיר או מדינה - בארה"ב) הורד מ-Aa2 ל-Aa3 ע"י מודי'ס.

הבעיה של קליפורניה עם חברות החשמל ממשיכה להעיק עליה. בניסיון לפתור את המשבר שהוביל את חברות החשמל המקומיות לסף פשיטת רגל, החלה המדינה לרכוש חשמל מידי ספקים סיטונאים, ולמכור אותו במחירי עלות או בסבסוד לספקיות המקומיות. לפי הערכות מודי'ס, תוציא המדינה 10 מיליארד דולר עד אוגוסט על צורכי האנרגיה שלה.

בעקבות המשבר צפויים הצרכנים בקליפורניה לשלם תעריפים גבוהים יותר, ולשלם בעקיפין את חובותיה של המדינה במהלך השנים הקרובות. היקף החובות אליו התייחסה מודי'ס הוא 25.5 מיליארד דולר.

המשבר המקומי התפשט מעבר לגבולות מדינת קליפורניה. החודש הודיעה חברות החשמל PG&E קורפ (סימול PCG), החברה האם של חברת PG&E קליפורניה שפשטה רגל בחודש אפריל 2000, על הפסד של 4.12 מיליארד דולר או 11.34 דולר למניה ברבעון הרביעי של שנת 2000, עקב מחיקת חובות מסיווית שביצעה החברה.

PG&E קורפ כבר מחקה בחודש מארס 4.1 מיליארד דולר עקב אי יכולתן של חברות השירותים בקליפורניה לשלם עבור החשמל שנרכש על ידן בשוק האנרגיה הקליפורני. PG&E קליפורניה, חברת השירותים הגדולה בקליפורניה, הגישה בקשה להגנה עקב פשיטת רגל ב-6 באפריל לאחר שיחות ודיונים עם פוליטיקאים ורגולטורים, במטרה לפתור את המשבר הכלכלי בו נמצאת החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully