וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת I3 תעביר לשלד הבורסאי של קדם כימיקלים את פעילות פרי הגליל וויטה

אלי דניאל

16.5.2001 / 14:19

כמו כן, החברה תמכור לצד שלישי 2.3% ממניות קדם בתמורה ל-500 אלף דולר; העסקה משקפת לחברה שווי של 21.7 מיליון דולר; בנוסף, I3 נתנה לבנק לפיתוח התעשייה אופציה לרכישת 3.5% מקדם

חברת I3 אינווסטמנט אין אינדסטרי (INVESTMENT IN INDUSRTY), חברת האחזקות הנמצאת בשליטת משפחת דיוויס הלונדונית, הודיעה היום כי התקשרה עם צד שלישי בהסכם לפיו תמכור לו I3, בעסקה מחוץ לבורסה, 2.3% ממניות חברת קדם כימיקלים בתמורה ל-500 אלף דולר. עסקה זו משקפת לקדם שווי שוק של 21.7 מיליון דולר, הגבוה בכ-186% משווי קדם בבורסה.

ב-I3 מציינים כי ביצוע העסקה האמורה יהיה רק לאחר שקדם תשלים את רכישת כל מניות פרי הגליל, ולאחר שיושלם מיזוג פעילות פרי הגליל וויטה מזון, בהתאם להסכם ביניהן מיום ה-18 בפברואר 2001.

כזכור, בחודש פברואר 2001 רכשה I3 מטמבור את השליטה (כ-82.5% מהון המניות) בקדם בתמורה ל-31 מיליון שקל. במקביל, רכשה I3 את חברת ויטה מזון בתמורה ל-90 מיליון שקל, וזאת בכדי למזג את פעילותה עם פעילות פרי הגליל. מאז, הספיקה I3 לשנות את הרכב דירקטוריון קדם, כשנציגי החברה, ובהם תמיר אגמון ואביב אלגור, מונו לדירקטורים בקדם.

יש לציי, כי מלבד ההודעה על מכירת 2.3% ממניות קדם, הודיעה היום I3 כי היא נתנה לבנק לפיתוח התעשייה בישראל אופציה לרכישת עד כ-37 אלף מניות של קדם, כ-3.5% מהון המניות של החברה. כמו כן נודע כי בכוונת קדם לבצע בעתיד הנפקה פרטית.

למשפחת דיוויס ישנן אחזקות נוספות בישראל הכוללות, בין היתר, החזקות בצינורות המזרח התיכון ובפניציה מפעלי זכוכית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully