וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני: המחיר של קומברס כיום הוא מחיר הזדמנות

רמי קפלן

16.5.2001 / 18:47

האנליסטים מפריכים את הידיעות שעלו בעיתונות הישראלית על פיטורים רחבי היקף בחברה; קומברס תעמוד בתחזיות לרבעון הראשון; מחיר היעד נשאר 120 דולר

"הלחץ הנוכחי על מניית קומברס מייצר לדעתנו הזדמנות 'קנייה'", כותבים האנליסטים ויקטור הלפרט ורוברט נזרזדה מבית ההשקעות סלומון סמית ברני, בדו"ח שהוציאו בתגובה לידיעות מן הימים האחרונים, לפיהן מספר מפוטרי קומברס האמיתי גבוה בהרבה מהמספר שצויין בהודעת החברה מסוף אפריל.

אז הודיעה החברה כי תפטר פחות מ-400 איש. ידיעות שהופיעו בעיתונות הישראלית שלשום גרסו כי מדובר במספרים גבוהים הרבה יותר - 1,200 איש, שהם 20% מכוח העבודה של החברה, שרובם כבר פוטרו מעשית. מניית קומברס ירדה באותו יום ב-6% כמעט, כחלק ממהלך ירידה מאז סוף שבוע שעבר ועד היום, שמסתכם ב-13% בערך.

בסלומון הזדרזו לבדוק את המצב לאשורו עם ההנהלה, ולפרסם דו"ח מרגיע. קומברס, שלא שינתה את תוכנית הקיצוצים לעת עתה, אף פיטרה מספר נמוך יותר של עובדים מזה שפירסמה ואין לה תוכניות לפיטורים נוספים. בנוסף, 90% מחבילת השכר של נשיא החברה, קובי אלכסנדר, ושכרם של מנהלים נוספים בקומברס, קוצצו לרגל המצב.

קומברס, שתפרסם עוד מספר שבועות את תוצאות הרבעון הראשון, משדרת חוזק, ומותירה את ההדרכה שלה לרבעון הקרוב ולשנה כולה על כנה. האנליסטים מאמינים, לפיכך, שלענקית התאים הקוליים ושירותי הערך המוסף היה רבעון חזק יחסית, ושאין כל טעם בשינוי התחזיות שלהם.

הם ממשיכים להמליץ על המנייה ב"תשואת יתר", מותירים את מחיר היעד על 120 דולר (כמעט כפול ממחיר המניה היום), וממשיכים לצפות להכנסות של 356 מיליון דולר ברבעון הראשון ולרווח של 42 סנט למניה.

נקודת החולשה היחידה שמאתרים האנליסטים במערך של קומברס, היא קומברס אינפוסיס, חטיבת ההקלטות הדיגיטליות שלה. השוק של אינפוסיס, האחראית בערך ל-11% מההכנסות של קומברס, נחלש לאחרונה בשל קיצוצים ניכרים בתקציבי מערכות המידע של הלקוחות, ורוב המפוטרים החודש מקורם בחטיבה הזאת. עם זאת, לדעת הלפרט ונזרדזה, לא מדובר במשהו שקומברס לא מסוגלת להתמודד איתו, והמספרים ישיגו את התחזית.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully