וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיינדסנס הישראלית גייסה 2 מיליון דולר במניות וכתבי אופציה מהקרן הגרמנית פיוצ'ר קפיטל

כתב TheMarker.com

16.5.2001 / 21:47

החברה, המפתחת בדיקות דם לאבחון מחלות פסיכיאטריות, מתכוונת לגייס 10 מ' ד' בסבב הנוכחי. כך נודע ל-TheMarker.com

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית מיינדסנס ביוסיסטמס (Mindsense Biosystems) הודיעה היום כי גייסה 2 מיליון דולר במניות וכתבי אופציה מפיוצ'ר קפיטל, קרן גרמנית המשקיעה במגזר מדעי החיים, כך נודע ל-TheMarker.com. השקעה זו היא החלק הראשון מסבב הגיוס של החברה, אותו מוביל בית ההשקעות Mesirow Financial.

מיינדסנס מפתחת בדיקות דם שמטרתן אבחון ובקרה של מחלות פסיכיאטריות באמצעות ביומרקרים (biomarkers) - חומרים שנוכחותם וריכוזם במערכת הדם או בנוזלי גוף אחרים עשויים להצביע על מחלה או על תהליך אחר שמתרחש בגוף. נכון לעכשיו גייסה החברה 7.5 מיליון דולר, ובכוונתה לגייס 10 מיליון דולר נוספים במניות בסבב הגיוס הנוכחי.

ניר נמרודי, מנכ"ל מיינדסנס, אמר כי התמיכה של פיוצ'ר קפיטל "בימים תנודתיים אלה בשוק הפיננסי, מקנה תוקף למאמצינו ומספקת לנו גישה קריטית לשוקי מפתח באירופה". נמרודי הוסיף שכקרן המשקיעה רק במגזר מדעי החיים, "פיוצ'ר קפיטל מבינה את תרומת הביומרקרים שלנו לשוק הזה, ונלהבת מהפוטנציאל הגלום בבדיקות הדם העתידיות שלנו, שישנו את פני הענף באופן מהותי".

ד"ר ריינר הנינג, מנהל בכיר בפיוצ'ר קפיטל, יצטרף למועצת המנהלים של מיינדסנס. "השקענו במיינדסנס כי היא מפתחת טכנולוגיה מתקדמת מאוד בתחום מעניין ביותר", אמר. "לאנשים המרכיבים את צוות ההנהלה של החברה ומועצת היועצים המדעיים הכשרה שאין שנייה לה, והם מחויבים להגשים את הייעוד האסטרטגי של החברה - השקת כלי אבחון חדשניים. זהו ענף של מיליארדי דולרים ולמיינדסנס סיכוי גבוה להפיק תועלת מהצמיחה הזו".

כיום, לא קיימות בדיקות מעבדה לזיהוי מחלות פסיכיאטריות. למעשה, מקובל להניח כי 60% מהסובלים מדיכאון אינם מאובחנים ככאלה. יתרה מכך, אין אפשרות להעריך את חומרת הדיכאון בקרב חולים שאובחנו, או את יעילות הטיפול. טכנולוגיית הביומרקרים של מיינדסנס נועדה לשפר באופן מהותי את הליכי האבחון והבקרה לכל סוגי המחלות הפסיכיאטריות.

עם המשקיעים הקודמים בחברה נמנים ביומדיקל אינווסטמנטס, מזם קפיטל פנדס מנג'מנט, שמרוק הולדינגס וקומסור אינווסטמנט פנד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully