וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: טבע מאבדת 2%

אפרת נוימן

8.11.2004 / 23:30

בשל תוצאות טובות של המתחרה, אנטגרן. סינרון מטפסת עוד 7%. נס זכתה בחוזה למיקור חוץ בצ'כיה. אי.סי.איי תפרוש את מוצריה ברשת הסלולרית של קייב סטאר האוקראינית


בבורסות וול סטריט נפתח שבוע המסחר במגמה מעורבת עם נטיה לירידות שערים קלות. מדד נאסד"ק נסחר כמעט ללא שינוי ומדד דאו ג'ונס מאבד 0.1%. בקרב המניות הישראליות בולטת טבע בירידה של 1.8%. מנגד מוסיפה סינרון עוד 7% לאחר שזינקה בערב שבת ב-18% בתגובה להעלאת מחיר היעד למניה.

סקירת טרום מסחר


בבורסות וול סטריט ייפתח היום שבוע המסחר השני של נובמבר, לאחר שבסוף השבוע טיפס מדד נאסד"ק לרמתו הגבוהה ביותר בארבעת החודשים האחרונים - 2,039 נקודות. עם זאת, חולשתו של הדולר בשוקי המטבעות בעולם, עשויה להקשות על המשך העליות בשוקי המניות. בוול סטריט ממתינים המשקיעים לראות, האם יצליח הנאסד"ק לשבור את ההתנגדות הטכנית המצפה לו ברמת 2,150 הנקודות - הרמה אליה טיפס מדד מניות הטכנולוגיה בינואר האחרון.

במסגרת המסחר בחוזים עתידיים נסחר מדד נאסד"ק 100 בדומה לרמתו מסוף השבוע. מדד S&P 500 מאבד 0.1%. את המסחר בערב שבת סיימו המדדים המובילים בעליות שערים של עד 1%. בשבוע המסחר כולו הוסיפו המדדים כ-3% עד 3.6% לערכם.

בחירתו של הנשיא בוש לכהונה נוספת, תורגמה בשוקי המטבעות בעולם לחשש מפני יכולתו של הממשל החדש-ישן לצמצם את הגירעון העצום בתקציב ארה"ב. בתקופת כהונתו הראשונה נהג בוש במדיניות נרחבת של קיצוץ במיסים, אשר הקטינה את הכנסות הממשל והגדילה את הגירעון. בעולם חוששים כי מדיניות זו תימשך ותקשה על הממשל האמריקאי לסתום במעט את הבור בתקציבו השוטף. היום טיפס היורו לשיא כל הזמנים מול הדולר - 1.2985 דולר ליורו, לפני שנסוג מעט לאחור. כעת נסחר המטבע האירופי במחיר של 1.2941 דולר.

מנגד, מתעודדים המשקיעים מהירידה המתמשכת במחירי הנפט. היום נסחרים החוזים על הנפט הגולמי בבורסת NYMEX שבניו-יורק במחיר של 48.96 דולר, 65 סנט פחות ממחירם בסוף השבוע.

ביום רביעי תתכנס מועצת הנגידים של הבנק הפדרלי המרכזי, ובוול סטריט מעריכים כי הפד יעלה פעם נוספת את ריבית הבסיס בארה"ב ב-0.25% ויעמידה על 2%. בכך ישווה הפד את שיעור הריבית בארה"ב לזו הנהוגה היום בשוק האירו.

בקרב המניות הישראליות הנסחרות מעבר לים, צפויה טבע להמשיך ולרכז עניין רב בקרב המשקיעים. בערב שבת נבלמה, לפחות זמנית הירידה במניית ענקית הגנריקה, לאחר שהמניה הגיבה בעלייה של 4.5% להמלצת "תשואת יתר", ולמחיר יעד של 38 דולר מבנק ההשקעות ליהמן ברדרס. בבנק ההשקעות הסבירו, כי הם מותירים את המלצתם ללא שינוי, על רקע הירידה החדה במניה אשר יצרה לדבריהם הזדמנות קנייה.

לדברי האנליסט ריצ'רד סילבר, החששות לגבי השפעתו השלילית של האנטגרן על מכירות הקופקסון והענן המעיב על תימחורה של טבע היו מוגזמים, לפחות במקרה של טבע. בנוגע לאנטגרן, התרופה המתחרה לקופקסון שמייצרות ביוג'ן ואלאן, טוען האנליסט כי גם אם תגיע התרופה למכירות של 3.1 מיליארד דולר בשנת ההשקה הראשונה, זה לא יבוא על חשבון הקופקסון.

עם זאת, היום הודיעה אלאן כי האנטגרן הצליחה להפחית ב-66% את ההתקפות של חולי הטרשת הנפוצה במהלך ניסויים שערכה החברה, שיעור גבוה משמעותית מכפי שצפו האנליסטים. על פי תחזיות האנליסטים, האנטגרן היתה אמורה להפחית את כמות ההתקפות בכמחצית, אולם שיעור הצלחה של 66% גורם להערכות כי האנטגרן עשויה לנגוס בנתח שוק נוסף מהקופקסון של טבע. במסחר שלפני הפתיחה מגיבה מניית טבע בירידה של 3%.

נס טכנולוגיות דיווחה היום כי החברה הבת שלה במרכז ובמזרח אירופה, נס סי.אי.אי, תספק שירותי מיקור חוץ לחברת ההנדסה הצ'כית ויטקוביץ'. במסגרת החוזה העבירה נס סי.אי.אי, לשורותיה את חטיבת המחשוב של ויטקוביץ', וכללה אותה ביחידת מיקור החוץ החדשה שלה.

בבנק ההשקעות ליהמן ברדרס החלו לסקר בסוף השבוע את מניית נס בהמלצת "תשואת יתר" וצירפו למניה מחיר יעד של 16.5 דולר - גבוה ב-22% ממחיר המניה בסוף השבוע.

חברת אי.סי.איי טלקום , המספקת פתרונות טלקומוניקציה לספקי תקשורת ושירותים, דיווחה כי תפרוס את פלטפורמת ה-XDM מתוצרתה, ברשת הסלולר של מפעילת הסלולר האוקראינית, קייבסטאר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully