וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלקו תעשיות חוזרת לרווחיות של 2.8 מ' ש'; מדווחת על הקפאת הזמנה בסך 48 מ' ש'

גולן פרידנפלד

17.5.2001 / 9:56

ההכנסות צמחו בכ-7% לעומת הרבעון המקביל - הסתכמו בכ-90 מיליון שקל ברבעון; לחברה עסקות הגנה פתוחות לחשיפה ממטבעות זרים בסך 4 מיליון דולר

אלקו תעשיות חוזרת להציג רווחים ברבעון הראשון שמסתכמים בכ-2.8 מיליון שקל, לעומת הפסד של כחצי מיליון שקל ברבעון הקודם. בהשוואה לרבעון המקביל משקפים הרווחים ירידה של 26%. מחזור המכירות של החברה צמח ב-7% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכם ב-90 מיליון שקל.

צבר ההזמנות של החברה מסתכם ב-280 מיליון שקל, וזאת בהשוואה ל-366 מיליון שקל שנרשמו בסוף שנת 2000. החברה מדווחת כי מנתוני צבר ההזמנות נגרעה הזמנה בסך 48 מיליון שקל שנכללה בנתוני הצבר של סוף שנת 2000, להקמה ולתפעול של תחנות דיזל גנרטורים, שאספקתה הוקפאה עד לקבלת החלטה סופית של הרשויות המתאימות. מתוך הסכום הכולל, כ-200 מיליון שקל מתוכננים עד לסוף 2001 והיתרה בשנים 2002-2003.

אלקו תעשיות עוסקת בייצור ושיווק של מוצרי תשתית חשמליים (שנאים, תחנות משנה ניידות, לוחות, מיישרי זרם, מנתקים ועוד). מוצרים אלו משמשים בעיקר להעברת אנרגיה מתחנות כוח של חברת החשמל על ידי צרכני האנרגיה השונים, באמצעות רשת החשמל.

בנוסף עוסקת אלקו תעשיות בפעילות מסחרית במכירת מוצרי תאורה וחשמל, דוגמת פיליפס וקלוקנר מולר. פעילות זו מהווה כ-27% מפעילותה של אלקו, לעומת פעילותה היצרנית שמהווה כ-73% מסך המכירות. צבר ההזמנות שצוין לעיל מתייחס רק לחלק היצרני של החברה.

הרווח הגולמי של אלקו תעשיות הסתכם ב-16.5 מיליון שקל בהשוואה ל-14.2 מיליון שקל ברבעון המקביל, אולם הרווח התפעולי קטן בכ-1 מיליון שקל והסתכם ב-2 מיליון שקל. הסיבה לשחיקה ברווח התפעולי נובעת מהעלייה החדה בהוצאות המכירה והשיווק של החברה, שגדלו מ-4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-7.3 מיליון שקל ברבעון הנוכחי. עליות אלו מיוחסות למאמצי השיווק שעושה החברה ביצוא לחו"ל, במסגרת מדיניותה להגברת הפעילות בחו"ל. המכירות לארה"ב ברבעון הראשון הסתכמו ב-18.5 מיליון שקל לעומת 16.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה. צבר ההזמנות מארה"ב עומד על 110 מיליון שקל כאשר מרביתו מתייחס לשנת 2001.

לחברה קיימות עסקות הגנה פתוחות בהיקף של כ-4 מיליון דולר, שנועדו להגנה מפני השפעת החשיפה של החברה לשער הדולר. בקופתה של אלקו מזומנים בשווי של 32 מיליון שקל, והם מהווים ירידה של כ-6 מיליון שקל בסעיף זה בהשוואה לרבעון הקודם. 5.5 מיליון שקל הופנו בעיקר לרכישת נכסים קבועים, וחצי מיליון שקל הופנו לפעילות מימונית של החברה.

הכנסות המימון של החברה הסתכמו ב-2.8 מיליון שקל לעומת 2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות המימון נטו נובעות מתשואה ריאלית של החברה על תיק ההשקעות והתחזקותו של הדולר לעומת השקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully