וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלי מניות בטריידקל הגישו בקשת תביעה נגד דירקטורים לשעבר

הארץ

17.5.2001 / 10:20

"הארץ": התביעה טוענת כי פעולות הדירקטורים בחברה הובילו אותה לחובות של 1.7 מיליון שקל, לאחר שגייסה לפני כ-7 חודשים 13.5 מיליון שקל מהציבור וממשקיעים פרטיים

מאת אסף ברגרפרוינד

בעלי מניות מיעוט בחברת הציבורית טריידקל , הנסחרת בתל אביב, הגישו אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאישור תביעה בשם החברה נגד דירקטורים לשעבר בחברה, בשל הפרת חובת הזהירות כלפי בעלי המניות בחברה. הבקשה הוגשה על ידי עורכי הדין עמית מנור ויוקי שמש, הטוענים בתביעה כי פעולות הדירקטורים בחברה הובילו אותה לחובות של 1.7 מיליון שקל, וכל זאת לאחר שהחברה גייסה לפני כ-7 חודשים 13.5 מיליון שקל מהציבור וממשקיעים פרטיים.

מנור ושמש רכשו 3 מניות של החברה במאי 2000. לטענתם, החברה ביצעה הקצאה פרטית ל-9 ניצעים בספטמבר 2000, שבה גייסה החברה כ-8 מיליון שקל. כעבור חודשיים פירסמה החברה תשקיף, שבו הציעה לציבור 1.37 מיליון כתבי אופציה. באמצעות התשקיף גייסה החברה כ-5.5 מיליון שקל נוספים.

בינואר פירסמה החברה דיווח מיידי לבורסה, שבו הודיעה כי בדצמבר 2000 הלוותה 3.8 מיליון שקל למספר חברות, בהלוואות לזמן קצר בריבית ממוצעת של כ-%2 בחודש. בהודעה משלימה נאמר כי ההלוואות ניתנו לחברות מתחום החשמל, האלקטרוניקה ועמילות המכס. עוד נאמר בהודעה כי ההלוואות לא גובו בביטחונות, מאחר שלטענתה, כנגד הלוואות מסוג זה לא נדרשים ביטחונות, וכי בענף החשמל לא מקובל לתת ביטחונות כנגד הלוואות.

מהבקשה עולה כי ב-14 במארס 2001, דיווחה החברה כי רואה החשבון שלה גילה במהלך הכנת הדו"חות הכספיים כי אין מזומנים בקופת החברה, וזאת למרות גיוסי ההון שביצעה.

מבדיקה שערכה החברה התברר כי היא מצויה בחובות של 1.7 מיליון שקל. יום לפני פרסום ההודעה התפטר יו"ר הדירקטוריון של החברה, קובי עזרא, ובנוסף התפטרו 2 דירקטורים חיצוניים בחברה,ירון נעים ואסנת מדר. המסחר במניותיה של החברה הושעה על ידי הבורסה בתחילת מאי, לאחר שהחברה לא פירסמה את הדו"ח הכספי שלה לשנת 2000.

מגישי הבקשה טוענים כי נושאי המשרה בחברה, שאמורים להיות אחראים על ניהולה השוטף של החברה, לא נקטו בכללי הזהירות המחייבים אותם, וגרמו לחברה נזק רב (א 1812/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully