וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבעון שני אחרי ההנפקה של מיטרוניקס: הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם ב-111 אלף שקל בלבד

נתן שבע

10.11.2004 / 11:42

החברה שמספקת רובוטים לניקוי בריכות מסבירים את הרווחיות הנמוכה בעונתיות החזקה, כשכל הרווח מצטבר במהלך המחצית הראשונה של השנה; ההכנסות עלו ב-17% לרמה של 18.5 מיליון שקליצרנית הרובוטים לניקוי בריכות שחייה במותג דולפין, מיטרוניקס, שבשליטת עמק יזרעאל, מדווחת היום על גידול של 17% בהכנסות ברבעון השלישי של השנה, שהסתכמו ב-18.5 מיליון שקל. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 111 אלף שקל, לעומת הפסד נקי של 810 אלף שקל ברבעון המקביל.
מדובר ברווח עלוב לעומת החודשיים הקודמים, כשברבעון השני רשמה רווח נקי של 10.6 מיליון שקל.בחברה מסבירים את התוצאות בעקבות ההטייה העונתית החזקה, כש-75% מהמכירות וכל הרווח מרוכזים במחצית הראשונה של השנה, אך מדגישים כי לראשונה רושמת החברה רווח נקי ברבעון השלישי. לדבר זה תרמו שיעור הרווח הגולמי שצמח ל-26%, לעומת 23.5% ברבעון המקביל, וקיטון קל בהוצאות התיפעוליות.

עפר שחר, מנכ"ל מיטרוניקס, מציין את העונתיות החזקה, שנובעת מכך שעיקר מכירות החברה מרוכז בחצי הכדור הצפוני, בעיקר לאירופה ולארה"ב. מכירות הרובוטים לבריכות ציבוריות מתרכזות במחצית שנה זו, כשעונת הרחצה מסתכמת בחודשים מאי-ספטמבר. על מנת לשפר מצב זה, מפתחת החברה רובוט זול יותר, שיימכר לחצי הכדור הדרומי דוגמת אמריקה הלטינית-הרגישה יותר למחיר, כשלהערכתו רובוט כזה יושק במהלך 2005 ויתפוס תאוצה גדולה יותר בשנת 2006. לגבי הרבעון הרביעי, מעריך שחר כי אותו יסיימו בהפסד של עד 7 מיליון שקל, בדומה למחצית השנה השנייה של 2003.החברת סיימה גיוס של 32 מיליון שקל בחודש אוגוסט, בהנפקה צולעת, לאחר שדווח שההנפקה הושלמה רק בעקבות ביקושים שהזרימו החתמים. את כספי ההנפקה הם מייעדים להמשך הפיתוח העסקי, על מנת ליצור מוצרים חדשים. שחר מוסיף כי במצגות שהציגו בפני המשקיעים לפני ההנפקה, הסבירו את העונתיות בפרטנות, כך שאין בכך כל חדש.מכירות הרובוטים לבריכות פרטיות עלו ב-23%, והסתכמו ב-15.5 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל, כששחיקה של 6% נרשמה במכירה לבריכות ציבוריות.את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה ברווח נקי של 29.5 מיליון שקל, גידול של 63% לעומת התקופה המקבילה. ההכנסות הסתכמו ב-130.1 מיליון שקל, המהווה גידול של 18%. הגידול ברווחיות בתשעת החודשים הראשונים נובע בעיקר מגידול בהיקף הפעילות, מהוזלת רכיבים, מהתייעלות מתמשכת בקווי הייצור ומגידול נתח הרובוטים הציבוריים מכלל המכירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully