וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

NTT חזרה לרווח במחצית השנייה הודות לרווחי דוקומו; רשמה עלייה של 2% בהכנסות

סוכנויות הידיעות

17.5.2001 / 12:23

הפסדי ענק לספקית שירותי האינטרנט Verio, חברה בת אמריקאית של NTT קומיוניקיישנס

חברת התקשורת היפאנית NTT חזרה לרווח במחצית השנייה של שנת הכספים (שהסתיימה ב-31 במארס), כאשר רווחי יחידת הסלולר שלה מפצים על ירידה ברווחי עסקי הטלפוניה הקוויים.

הרווח של מונופול הטלפוניה לשעבר של יפאן במחצית השנייה של השנה הגיע ל-2.35 מיליארד דולר (288.6 מיליארד ין), לעומת הפסד של 308 מיליארד ין בתקופה המקבילה. תחזית האנליסטים היתה רווח של 2.33 מיליארד דולר.

הכנסות החברה בתקופה הגיעו ל-44.55 מיליארד דולר, עלייה של 2% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה הכנסות של 46.6 מיליארד דולר.

הכנסות NTT בשנת הכספים שהסתיימה ב-31 במארס הגיעו ל-92.42 מיליארד דולר, עלייה של 9.5% לעומת השנה הקודמת.

במקביל לירידה בהכנסות מעסקיה המסורתיים של החברה בתחום הטלפוניה הקווית, גוברת התלות של NTT ברווחי דוקומו, המחזיקה בכ-60% משוק הסלולר היפאני, שהיקף המכירות השנתיות בו מגיע ל-70 מיליארד דולר.

NTT דיווחה גם על רווח חד פעמי של 950 מיליארד ין ממכירת מניות חדשות של יחידת דוקומו בפברואר. הרווח החד פעמי הכפיל כמעט פי שלושה את רווחי החברה.

דוקומו, ששווי השוק שלה הוא כמעט כפליים מזה של החברה האם שלה, אחראית ללמעלה ממחצית מרווחי הקבוצה. בשבוע שעבר דיווחה היחידה על תוצאות שיא בשנה שהסתיימה ב-31 במארס. גידול מהיר במספר המנויים של דוקומו הוביל לעלייה של 45% ברווח השנתי והכנסותיה של היחידה צמחו בשיעור גבוה מהתחזיות של 26% ל-38.69 מיליארד דולר.

NTT קומיוניקיישנס, יחידה של NTT העוסקת בשיחות חוץ, דיווחה על הפסדי ענק של Verio, חברה בת אמריקאית שלה המספקת שירותי אינטרנט. הפסדי Verio בשנת 2000 הגיעו ל-777 מיליון דולר, והכנסותיה היו 328 מיליון דולר. בכירים בחברה צופים כי ההפסדים בשנת 2001 יגיעו ל-1.29 מיליארד דולר, וכי הכנסות ספקית שירותי האינטרנט יגדלו ל-454 מיליון דולר.

הפסדי הענק נרשמו שמונה חודשים בלבד אחרי ש-NTT קומיוניקיישנס שילמה 5 מיליארד דולר תמרות 90% ממניות Verio שעדיין לא החזיקה. העסקה היתה הראשונה בסדרה של עסקות בינלאומיות שביצעה היחידה של NTT.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully