וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתנה נוספת לפרדי רובינסון ממילומור: אופציות בשווי של כ-13 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

17.5.2001 / 12:38

בשנה החולפת דורג רובינסון בחמישיה הפותחת של מקבלי השכר הגבוה, עם שכר בעלות שנתית של 10 מיליון שקל

בחברת מילומור לא מרוצים כנראה מהדרך בה תוגמל יו"ר דירקטירון החברה ובעל השליטה שלה (53% בהון - 63% בהצבעה), פרדי רובינסון, בשנה החולפת. רובינסון נזכיר, סיים את השנה החולפת כשהוא ממוקם היטב בחמישיה הפותחת של מקבלי המשכורות בחברות הציבוריות.

רווחי הון גדולים שרשמה מילומור בשנה החולפת, כתוצאה מהכנסת בנק אוף פיראוס להשקעה בקזינו ביוון, סידרו לפרדי רובינסון שכר בעלות שנתית של 10 מיליון שקל, המורכב בין היתר מבונוס של 10% מהרווח הנקי לפני מס של החברה, לא פחות. במילומור, כנראה, שברו את הראש כיצד לתגמל את היו"ר, עד שהחליטו להנפיק לו, ללא תמורה, אופציות אותן ניתן להמיר למניות רגילות של החברה.

וכמו בכל הטבה של מילומור הקשורה לרובינסון, הכל במספרים גדולים. מילומור מנפיקה לרובינסון 1.5 מיליון אופציות, שמהוות כ-9.4% מהון המניות של החברה, וכ-12.4% מכוח ההצבעה בחברה, הכל כמובן בהנחה שרובינסון יבחר לממש את האופציות.

אולם אל דאגה. לרובינסון יש סיבה טובה לממש את האופציות, והיא קשורה למחיר המימוש שלהן - 20 שקל למניה, ובסך הכל 30 מיליון שקל. המחיר הזה נמוך כיום ב-17% ממחירן הנוכחי של מניות מילומור.

יתרה מכך, רובינסון יוכל למשש את האופציות בכל עת עד לסוף חודש אוקטובר 2004, כלומר בעוד שלוש שנים וחצי. במלים אחרות, גם אם מניות מילומור לא יטפסו במשך שלוש השנים הקרובות, עדיין ייהנה רובינסון מהטבה משמעותית. במונחי בלאק אנד שולס, מדובר על הטבה בשווי כספי של 12.8 מיליון שקל.

בנימוקי ועדת הביקורת לאישור הענקת האופציות, מוסבר בין היתר כי הקצאת האופציות לרובינסון נעשית במסגרת תוכנית אופציות שהחברה החליטה להקצות לעובדים בכירים (17 במספר), כתיגמול על פעילותם המסורה במילומור.

בוועדת הביקורת והדירקטירון סבורים כי רובינסון ראוי לתיגמול כאות ההערכה מיוחדת לפעילותו בחברה מאז היווסדה. כמו כן רואה הדירקטיריון בהשקעה במניות החברה בסכום של 30 מיליון שקל, חיזוק הקשר בין היו"ר לבין החברה. בין רובינסון לבין קבלת האופציות עדיין מפריד אישור של אסיפת בעלי המניות בחברה, שתכונס ב-10 ביוני במשרדי החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully