וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג התחזק ל-4.433 שקלים

שמוליק ינאי

11.11.2004 / 15:58

בעקבות העלאת הריבית בארה"ב. גם בעולם מתחזק הדולר מול המטבעות המובילים בשל העלאת הריבית בארה"ב ל-2%. היורו היציג נחלש ונקבע על 5.706 שקלים


הדולר היציג התחזק היום ב-0.5% ונקבע על 4.433 שקלים. היורו, שנחלש מול הדולר בעולם, נחלש גם מול השקל. שערו היציג איבד 0.18%, ונקבע ברמה של 5.706 שקלים.

על המסחר במט"ח משפיע המצב הפוליטי בארץ אחרי מותו של ערפאת, שנקבע אתמול לפנות בוקר. בכירי הרשות חילקו ביניהם את סמכויות היו"ר לשעבר, כשאבו עלא יקבל את הסמכות על כל מנגנוני הביטחון הפלשתינאים. הבכירים שוקלים לערוך בחירות ברשות בשבועות הקרובים.

פעילים בשוק המקומי מעריכים היום כי מותו של ערפאת לא צפוי להשפיע לרעה על השקל: "בלאו הכי לא היה פרטנר בשנים האחרונות, כך שהשוק כבר תימחר את המצב של חוסר מו"מ מדיני". הפעילים מעריכים כי מותו של ערפאת מתומחר יותר כסיכוי מאשר כסיכון, וכי להוציא תקופת אי ודאות קצרה, השקל אף עשוי להתחזק מההתרחשויות האחרונות.

הפעילים מעריכים עוד כי מה שיותר משפיע על המסחר במט"ח הוא עובדת הישארותו של נתניהו והאפשרות שהתקציב יעבור בקרוב. גם החולשה היחסית של המטבע האמריקאי בעולם והעליות המדודות בשער הריבית בארה"ב נתפסות כנתונים משמעותיים יותר בעיני הפעילים.

המאזן המסחרי של ארה"ב לחודש ספטמבר ירד במפתיע ב-3.7% ל-51.6 מיליארד דולר, בעוד תחזיות הכלכלנים היו לגירעון צפוי של 54 מיליארד דולר. את הבמה המרכזית בארה"ב תפסה אתמול החלטת הבנק המרכזי על העלאת הריבית - בפעם הרביעית ברציפות השנה ב-0.25% ל-2%.

"נראה כי התפוקה התעשייתית צומחת ובקצב בינוני על אף העלייה במחירי האנרגיה. כמו כן, אנו רואים שיפור בשוקי התעסוקה", נמסר בהודעה לעיתונות. מחירי הנפט חזרו היום לעלות, ומחירה של חבית נפט גולמי נסגר בעלייה של 3.2% למחיר של 48.86 דולר.

בעולם מתחזק הדולר מאז אתמול מול המטבעות המובילים. הבוקר התחזק הדולר מול היורו ונסחר ברמה של 1.288 דולר ליורו, לעומת 1.295 דולר ליורו אתמול. מול הין היפאני התחזק הדולר ב-0.17% לרמה של 106.95 ין לדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully