וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פתיחה חיובית בוול סטריט

אפרת נוימן

11.11.2004 / 16:40

ריטליקס דיווחה על הכנסות של 34 מיליון דולר בהתאם לתחזיות. אורמת טכנולוגיות השלימה בלילה גיוס של 94 מיליון דולר ותחל להיסחר היום. אי.סי.איי עולה ב-0.7% על רקע הדו"חות

בבורסות בוול סטריט נפתח יום המסחר בעליות שערים קלות. מדד נאסד"ק מוסיף 0.4%, ומדד דאו ג'ונס עולה ב-0.3%. גם בקרב המניות הישראליות נרשמת מגמה חיובית: נייס עולה ב-1%, קומברס מוסיפה 1.4%, אי.סי.איי עולה ב-0.7% וסינרון מטפסת בעוד 2.7%.

סקירת טרום מסחר

מותו של ערפאת, אשר עשוי להביא להסכם שלום במזרח התיכון, צפוי להקרין גם על המסחר מעבר לים. אריאל שרון התייחס הבוקר לראשונה למותו של ערפאת: "האירועים האחרונים עשויים להוות מפנה היסטורי במזרח התיכון. ישראל היא מדינה שוחרת שלום ותמשיך במאמציה להגיע להסדר מדיני עם הפלסטינים ללא עיכובים". בשעה זו מורים החוזים העתידיים על עליות של עד 0.6% לקראת פתיחת יום מסחר חדש.

המסחר אתמול בוול סטריט הושפע מנתונים מזירת המקרו כלכלה, במקביל למחירי הנפט אשר שוב שינו כיוון - וחזרו לעלות. בסופו של יום מסחר הפכפך איבד מדד נאסד"ק 0.4% לרמה של 2,035 נקודות, ומדד דאו ג'ונס נותר ללא שינוי ברמה של 10,385.

אתמול הודיע הבנק הפדרלי על העלאת הריבית בארה"ב ב-0.25% לרמה של 2%, כפי שצפו בוול סטריט. מחירי הנפט, אשר הוסיפו אתמול 3.2% למחיר של 48.86 דולר, עברו לירידות במסחר לאחר הסגירה, וכעת יורד מחירה של חבית נפט גולמי למחיר של 48.3 דולר.

ECI סיכמה הבוקר רבעון מצוין עם הכנסות של 128 מיליון דולר, שעקפו את ממוצע התחזיות של האנליסטים - 126.7 מיליון דולר. ההכנסות משקפות צמיחה של כ-6% ביחס לרבעון הקודם ושל כ-35% מהרבעון המקביל, והמגמה החיובית צפויה להימשך גם ברבעון הרביעי ולתוך 2005, בהם צופה החברה: "גידול רבעוני יציב בהכנסות וברווחים". ברבעון השלישי יכולה החברה להתגאות בשורה תחתונה חיובית עם רווח נקי של 6 מיליון דולר, 5 סנט למניה, לעומת הפסד של 14.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. ECI חזרה לרווחיות לאחר ארבע שנים.

ריטליקס, המייצרת פתרונות תוכנה עבור סופרמרקטים, תחנות דלק וחנויות נוחות, מדווחת על הכנסות של 33.9 מיליון דולר ברבעון השלישי, גידול של 18% מול רבעון קודם ובהתאם לתחזיות המוקדמות שסיפקה הנהלת החברה. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 1.8 מיליון דולר, כשגם כאן מדובר על רמה נמוכה יותר מהרבעון המקביל, אך גבוהה יותר מהרבעון הקודם בו הושג רווח נקי של 1.3 מיליון דולר.

אורמת טכנולוגיות, החברה הבת של אורמת תעשיות הנסחרת בתל אביב, תתחיל להיסחר היום תחת הסימול ORA. המחיר בהנפקה נקבע על 15 דולר - בתחתית הטווח המוערך. שווי השוק של החברה בהנפקה: 459.4 מיליון דולר.

אורמת טכנולוגיות מכרה בהנפקה 6.25 מיליון מניות, ולפיכך גייסה 93.75 מיליון דולר ברוטו. בעקבות ההנפקה - אורמת תעשיות, הנשלטת על ידי בני הזוג יהודה ויהודית ברוניצקי, תרשום רווח הון של כ-54 מיליון דולר. המניות שנמכרו מהוות 20.4% ממניות החברה. יתר המניות מוחזקות על ידי אורמת תעשיות.

אורמת טכנולוגיות העניקה לחתמיה, ובראשם בית ההשקעות האמריקאי ליהמן ברדרס, אופציה ל-30 יום לרכישת 937,500 מניות נוספות במחיר ההנפקה. אם האופציה תמומש, אורמת טכנולוגיות תגייס 14.1 מיליון דולר ברוטו נוספים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully