וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסות מדקון קפצו בכ-50% יחסית לרבעון המקביל והסתכמו בכ-17.3 מיליון שקל; הרווח הנקי - כ-3 מיליון שקל

שמוליק ינאי

15.11.2004 / 15:34

החברה רשמה גידול של כ-50% במכירות יחסית לרבעון המקביל אבל לא הצליחה לשחזר את הרווח הנקי של הרבעון הקודם; מנכ"ל החברה: "אנחנו בצמיחה מתמדת - לא נכון לאמוד אותנו על פי רבעונים"



השיפור בתוצאותיה העסקיות של חברת מדקון , הפועלת בתחום התקשורת הרפואית ונמצאת בשליטתם של בני הזוג קובי ויהודית ריכטר, נמשך גם ברבעון השלישי של השנה, אולם בצורה מתונה יותר מהרבעון הקודם. היום פירסמה מדקון את דו"חות הרבעון השלישי של השנה.



הכנסות החברה קפצו בכ-50% יחסית לרבעון המקביל והסתכמו בכ-17.3 מיליון שקל. הרווח הנקי אמנם עלה בכ-10% יחסית לרבעון המקביל, אבל צומק בכ-34% יחסית לרבעון הקודם. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של כ-3 מיליון שקל.



הרווח הגולמי צמח לכ-11.7 מיליון שקל, כ-3 מיליון שקל יותר מברבעון המקביל. הוצאות המחקר והפיתוח של מדקון הסתכמו ברבעון החולף בכ-2.9 מיליון שקל, עלייה של כ-17% לעומת ההיקף ברבעון השני של שנת 2003. בחברה מדגישים כי שינוי זה בהיקף הוצאות המו"פ נובע מהרחבת צוותי הפיתוח ומפיתוח מוצר חדש בתחום הניטור הקרדיולוגי.



הוצאות המכירה והשיווק גדלו בכ-1.2 מיליון שקל. בסך הכל הצליחה החברה להגדיל את הרווח התפעולי שלה ב-133% יחסית לרבעון המקביל, רווח שהסתכם ב-2.4 מיליון שקל.



החברה מראה גם צמיחה במשך התקופה שמתחילת השנה. הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו בכ-51.2 מיליון שקל, גידול של 34% יחסית לתקופה המקבילה אשתקד. שורת הרווח הנקי צמחה בכ-39% והסתכמה ב-11.5 מיליון שקל.



מדקון זכתה לאחרונה בשלוש הזמנות מבתי חולים בארה"ב בהיקף של 7 מיליון שקל. החברה תספק מערכות אלה במהלך השנה הנוכחית ובתחילת השנה הבאה. בית החולים REX Healthcare במדינת צפון קרוליינה רכש מהחברה תוכנה בהיקף של כ-684 אלף דולר ואילו בית החולים John Muir במדינת קליפורניה הזמין מערכות בהיקף של 511 אלף דולר. בית החולים Virginia במדינת וירג'יניה הזמין מערכות בסכום של 391 אלף דולר.



מנכ"ל החברה, עוזי בלומנזון, אומר כי לא נכון לאמוד את מכירות החברה על פי רבעונים: "אופי העסקות שלנו הוא כזה שעסקה אחת שנרשמה ברבעון אחר מטה את הכף. צריך להסתכל על פרקי זמן יותר ארוכים, שם הצמיחה בולטת ועקבית". בלומזון טוען עוד כי החברה מתכוונת להשיק את מוצר הניטור החדש בתחילת 2005, מוצר המהווה פתרון אינטראקטיווי לתהליך הצינתור כולו - החל מהגעת החולה לחדר הניתוח ועד לדו"ח הסופי. "מדובר במוצר המציג יתרון משמעותי בניהול מידע של חדרי צינתור", אומר בלומזון.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully