וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבקר המדינה בודק את ההסכם למניעת ניגוד עניינים שעליו חתם יונתן בשיא ראש מנהלת ההתנתקות

צבי זרחיה

15.11.2004 / 12:14

גולדברג דחה דרישות ח"כים לבדוק את דרך המינוי של בשיר; יועצת משפטית במשרד רה"מ: "בשיא מסר פירוט מלא ושלם של כל הפעילויות שלו; במקום שבו מצאנו חשש לניגוד עניינים קבענו את המגבלות הדרושות"מבקר המדינה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, בודק את ההסכם למניעת ניגוד עניינים שעליו חתם יונתן בשיא, המכהן כראש מינהלת ההתנתקות. גולדברג הודיע על כך הבוקר בוועדה לענייני ביקורת המדינה שדנה בבקשה לחוות דעת ממבקר המדינה בעניין, שהוגשה על ידי ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי).
גולדברג גילה כי קיבל אתמול את ההסדר לניגוד העניינים שנחתם עם בשיא, והוא בודק אותו. הוא הבהיר כי הנושא שיכול להיכנס לתחום עבודתו הוא הנושא של בדיקת ההסדר למניעת ניגוד עניינים - ותו לא.
גולדברג דחה את הדרישות של ח"כים לבדוק את דרך המינוי של בשיר, ואמר כי אינו רואה מקום להתייחס למינויו.
קודם לכן מסרה שלומית ברנע, יועצת משפטית במשרד רה"מ, כי ההסדר למניעת ניגוד העניינים אושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, ונחתם על ידי יונתן בשיא. "מהיום הראשון לעבודתו פעל בשיא תחת כללים והגבלות שהוטלו עליו בתיאום מלא עם משרד המשפטים עד לגיבושו של ההסכם. העיכוב בחתימת ההסדר נבע מהצורך לבדוק טענות שונות כנגדו".
לדבריה, "בשיא מסר פירוט מלא ושלם של כל הפעילויות שלו בשכר ובלא בשכר, וכל אחת מהן נבדקה בקפידה. במקום שבו מצאנו חשש לניגוד עניינים, קבענו את המגבלות הדרושות. באופן כללי, המשך עבודתו כיו"ר חברת מהדרין נבדק ב-7 עיניים והוטלו מגבלות. הוא לא יוכל לעסוק במשקי חבל עזה וחברת הדרי קטיף. בנושא זה יעסוק מנכ"ל משרד החקלאות. בעבודתו בחברות תציבוריות לא יוכל בשיא לעסוק בנושאים שקשורים לעבודתו במינהלת ההתנתקות. בכל חשש לניגוד עניינים נמצא פתרון המונע ממנו טיפול בנושאים שעלולים ליצור חשש לניגוד עניינים, מבלי לעקר את תפקידו כראש המינהלת".
ברנע סירבה להציג בוועדה את ההסדר למניעת ניגוד עניינים.
אביעד ויסולי, יו"ר המטה למען א"י, טען כי קיים חשש לניגוד עניינים בפעילותו של בשיא לנוכח העובדה שהוא משמש יו"ר של 4 חברות ודירקטור ב-4 חברות. לדבריו, ל-5 מבין 8 החברות יש עסקים בפועל עם חקלאים בגוש קטיף. בין היתר, הוא משמש כיו"ר חברת מהדרין המחזיקה הלוואות בגוש קטיף. כמו כן, טען כי מינויו של בשיא הוא מינוי פוליטי, שנעשה בניגוד לכללי התקשי"ר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully