וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נס תכפיל את כוח האדם שלה בהודו - תגדל בתוך שנה ל-2,700 עובדים בבאנגלור

עידו אלון

16.11.2004 / 17:30

כך נודע ל-TheMarker; רביב צולר: אנחנו לא פוסלים ביצוע רכישה נוספת בהודוהעובדים החדשים של חברת נס לא נוסעים מדי בוקר במכונית המאזדה של החברה לבניין נס בקרית עתידים שבצפון תל אביב. במקום הנוף של כביש גהה הנשקף מהבניין התלואביבי והפסקת צהרים בארקפה, נהנים 1,350 מעובדי החברה מדקלים ואוכל עם הרבה קארי בבניין החדש של נס בעמק הסיליקון ההודי שבבאנגלור ובמומבאי. וכעת מעריך מנכ"ל נס רביב צולר שמספרם יוכפל בתוך כשנה ל2,700 עובדים כמעט כמו מספר העובדים שהחברה תעסיק בישראל באותה פרק זמן.
"אם קצב הצמיחה של נס יימשך עד סוף 2005, נהיה עם כוח אדם כפול. בנוסף, אנחנו גם צומחים בישראל כך שבסוף 2005 עדיין יהיו לנו כאן יותר עובדים מאשר בהודו", אמר צולר. נס מעסיקה בישראל 2,400 עובדים, מספר שעתיד לגדול בכמה מאות כבר השנה. אבל העלות של מהנדס הודי וזה כבר לא סוד נמוכה עד כדי מחצית מעלות מהנדס ישראלי. כלומר, בעוד העלות של מהנדס ישראלי למעסיק היא 100 אלף דולר בשנה, העלות של המקבילה ההודית שלו כ50 אלף דולר לשנה. עם נתונים כאלו ברור מדוע חברות בינלאומיות רבות, בעיקר אמריקאיות, מעבירות את מרכזי הפיתוח שלהן להודו. גם נס החלה בכך עם רכישת חברה הודית לפני כשנה וחצי, ואולם עתה נראה כי צולר החליט להאיץ את קצב הגידול שם.
נס גייסה לא פחות מ161 מיליון דולר בהנפקה שביצעה בספטמבר, מההנפקות הגדולות ביותר של חברות ישראליות מאז 2000. הסיבה להצלחת ההנפקה, שכללה גם הצעת מכר גדולה של בעלי השליטה, הייתה אותה ההתרחבות של נס להודו. הקונים של הסחורה שהציע צולר היו בעיקר גופים זרים שמכירים סיפורי צמיחה קודמים בהודו. נס, אם כן, ידעה לספר את הסיפור הנכון בזמן הנכון שבו כולם לוטשים עיניים להודו, ועכשיו היא תיבחן ביכולתה למצות שיעורי רווח מעט גבוהים יותר בזכות אותה פעילות. ברבעון השלישי רשמה נס רווח של 4 מיליון דולר על מחזור מכירות של 77 מיליון דולר, כ%5 בלבד. ההנחה היא שקיצוץ ההוצאות באמצעות הפעילות בהודו ייאפשר לחברות מסוגה לשפר את הסעיף הזה.
כעת ההערכות הן כי נס גם תבצע רכישה נוספת בהודו בשנה הקרובה. "אחד הקשיים בהתרחבות המהירה של נס היא גיוס כוח אדם בהודו, כי יש שם תחרות גדולה מאוד סביב המהנדסים הטובים. לכן אנחנו לא פוסלים ביצוע רכישה נוספת בהודו", ציין צולר.
מרבית הפעילות שמבצעים המהנדסים ההודים של נס היא בפרויקטים עבור חברות אמריקאיות. באנגלור בכלל מרכזת בשנים האחרונות את מרכזי הפיתוח של כל חברות הIT הגדולות בעולם, והמדינה עצמה משקיעה משאבים גדולים בהכשרת 300﷓200 אלף מהנדסים חדשים מדי שנה. "צריך לראות את באנגלור כדי להאמין. היא מזכירה ברמת העשייה ובאנרגיות את עמק הסיליקון לפני כמה שנים. יש שם איכות כוח אדם טובה, והעובדים חרוצים מאוד ומסורים. עם זאת, בארץ הצד החדשני והייחודי חזק יותר בתעשיית הIT", הסביר צולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully