וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג עלה קלות ל-4.388 שקלים

הרצל לקס

17.11.2004 / 16:13

"אנשים מעכלים את הרמות החדשות של המטבע", אומר אבי שריר מאקסלנס, שסבור כי התנודתיות החריגה של המטבע מאפיינת את ימי סוף השנה. בעולם הדולר המשיך ליפול


המסחר בשוק המט"ח מתנהל היום ביציבות לאחר הנפילה החדה יחסית שרשם שערו של המטבע האמריקאי אתמול. הדולר היציג עלה ב-0.09% מול השער היציג, לרמה של 4.388 שקלים.

מול המטבעות המובילים בעולם נחלש הדולר בצורה משמעותית. הדולר מאבד 0.6% מול היורו, והוא חוצה כעת את רף ה-1.3 דולר ליורו. בהתאם, עלה היורו אל מול השקל ב-0.5% לרמה של 5.716 שקלים. מול המטבע היפאני מאבד הדולר 0.9% לרמה של 104.3 ין לדולר.

אבי שריר, מנהל חדר עסקות באקסלנס גלובל מרקטס, אומר כי הבוקר הדולר "נרגע לזמן מה משום שאנשים מעכלים את הרמות החדשות של המטבע וכל אחד בודק מה מצבו - האם לפתוח או לסגור פוזיציות".

שריר טוען כי הדולר הלך עם הכיוון הכללי של הירידה די הרבה זמן, וכי אין סיבה מיוחדת לירידה הפתאומית של אתמול. "בוא נגיד שקו ה-4.40 שקלים היה המסמר האחרון שננעץ, וברגע שהגענו לקו הזה ירדנו עוד קצת למטה", אמר שריר. שריר מציין כי ניכרת בשעות אלה תנועה של יבואנים שמתחילים לרכוש דולרים. "חשוב לציין", אומר שריר, "כי לקראת סוף השנה התנודתיות במסחר במטבעות היא קיצונית יותר, כפי שהתרחש בסוף השנה שעברה עם היורו. אנשים מבצעים התאמות בפוזיציות שלהם כדי לאזן את עצמם".

ההיחלשות במטבע האמריקאי באה דווקא בימים בהם מחיר הנפט הגולמי מאבד גובה. מחיר הנפט הגולמי בניו יורק המשיך אמש לרדת זה היום הרביעי ברציפות על רקע הערכות כי משרד האנרגיה האמריקאי ידווח היום על המשך הגידול במלאי הנפט בארה"ב. הערכות שהביעו פעילים בשוק ההון אתמול גורסות שהירידה החדה כל כך יחסית לשוק המט"ח, שסובל מאנמיות רבה בשנה האחרונה, קשורות להגברת פעילות של משקיעים זרים בשוק המניות. אותם משקיעים פשוט ממירים דולרים לשקלים כדי לקנות מניות בנק הפועלים, למשל, ומכאן הלחץ החזק על הדולר אתמול.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה בדצמבר נסגרו בירידה של 1.6% למחיר של 46.11 דולר לחבית - מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז ה-20 בספטמבר - בבורסת הסחורות בניו יורק. במסחר לאחר הסגירה יורדים מחירי החוזים לרמה של 45.87 דולר לחבית. מאז מחיר השיא של 55.67 דולר לחבית שנרשם ב-25 באוקטובר, צנחו מחירי הנפט ביותר מ-17%.

"אני לא מקשר בין חוזקו של היורו לבין הנפט", אומר שריר, "תקופה מסוימת הם הלכו ביחד אז אנשים התחילו להניח הנחות. שנים הם לא הלכו ביחד כך שאני לא חושב שהקשר נכון". שריר טוען כי קיים קשר בין הזהב לבין היורו: "אירופה לא משופעת בנפט", אומר שריר. "הזהב הוא אינדיקטור יותר טוב ליחס של היורו-דולר", הוא מציין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully