וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קריאו הכפילה את הרווח הנקי ב-2004 ל-11.5 מיליון דולר אולם סבלה מירידה ברווח הגולמי; המניה זינקה 80% בחודשיים

שירלי יום-טוב

18.11.2004 / 11:10

ההכנסות ברבעון הרביעי - 167.1 מ' ד' וברבעון הבא הן צפויות להיות 165-170 מ' ד'; הוועדה הבוחנת את המשך התנהלות החברה תפרסם מסקנות בינואר; המניה איבדה 8% במסחר לאחר הסגירההחודשיים האחרונים עשו למניית קריאו רק טוב, עם זינוק של 80% על רקע מאבק השליטה המתוקשר והחלטת החברה לנקוט בצעדי התייעלות ובחינה מחדש של האסטרטגיה העסקית שלה. אתמול בלילה הגיעו גם תוצאות הרבעון הרביעי (פיסקלי) של החברה ושנת 2004 כולה, המעידים על עלייה חדה ברווחיות בסיכום שנתי, אולם ירידה בשולי הרווח הגולמי והפסד נקי ברבעון שחלף.קריאו, המספקת מערכות חומרה ותוכנה לתעשיות קדם הדפוס והדפוס הדיגיטלי, מכרה ב-2004 ב-635.8 מיליון דולר, צמיחה של 10% ובהתאם לתחזית שמסרה החברה. הרווח הנקי של החברה הקנדית, המפעילה בארץ מרכז פיתוח גדול, הכפיל את עצמו ל-11.5 מיליון דולר.

במהלך הרבעון הרביעי גדלו ההכנסות ב-11% לעומת הרבעון המקביל ל-167.1 מיליון דולר אך החברה הפסידה 1.3 מיליון דולר, 2 סנט למניה לעומת רווח נקי של 2.4 מיליון דולר ברבעון המקביל.
במהלך השנה האחרונה נכנסה קריאו לתחום חדש - מוצרים מתכלים הכוללים לוחות דפוס דיגיטליים. ברבעון הרביעי היו ההכנסות מהם 24.3 מיליון דולר ובשנה כולה הן הסתכמו ב-76.8 מיליון דולר. לדברי החברה, בשנה האחרונה היא הפכה לשחקנית הרביעית בגודלה בעולם בתחום זה, בין היתר על ידי רכישת שני מפעלי ייצור - אחד בדרום-אפריקה ואחד במערב-וירג'יניה (ארה"ב) בסכום כולל של 26.7 מיליון דולר. בכוונת קריאו לרכוש קרקעות בגרמניה לבניית מפעל נוסף לייצור לוחות דפוס דיגיטליים, המיועדים לשוק באירופה.עם זאת, שולי הרווח הגולמי של החברה נפגעו וירדו ל-40.7% לעומת 44.1% ברבעון המקביל, בין היתר על רקע ניצול מצומצם של יכולת ייצור לוחות הדפוס הדיגיטליים. גורמים נוספים שהעיקו על שורת הרווח הגולמי היו השינויים בתמהיל המוצרים ולחץ מחירים בתחום מערכות ההדמיה הדיגיטליות. כך, גם שיעור הרווח הגולמי בשנה כולה נפגע, ועמד על 42.4% לעומת 44.6% ב-2003.התחזית ל-2005 מדברת על צמיחה של 10% בהכנסות וצמיחה של לפחות 50% בתחום המוצרים המתכלים הדיגיטליים. ברבעון הבא ייתכן שלא תירשם צמיחה בהכנסות והן צפויות להסתכם ב-165-170 מיליון דולר. הכנסות אלה עשויות להותיר את החברה ללא רווחים, או להעביר אותה לרווח של 4 סנט למניה. סמנכ"ל הכספים, מארק דאנס, אמר כי החברה מחויבת להשגת יעד רווחיות של 8% מהמחזור (לפני מס) ברבעון הרביעי של 2005.בעקבות טרוניות של חלק מבעלי המניות ביחס להתנהלות החברה, הקימה החברה ביולי האחרון ועדה הבוחנת את האסטרטגיה העסקית ודרכים ל"יצירת ערך גבוה יותר למשקיעים". הוועדה, הנעזרת בשירותיו של בית ההשקעות מריל לינץ', תבחן אפשרויות למכירת החברה, או חלקים ממנה, ואפשרויות למיזוג עם חברות מתחרות.הוועדה תגיש את המלצותיה במהלך ינואר הקרוב, אם כי מנכ"ל החברה, עמוס מיכלסון, סבור כי "הביצועים של קריאו ב-2004 מהווים בסיס מוצק לשיפור ברווחיות ויצירת ערך למשקיעים". בנוסף, צפויה החברה לחסוך 24 מיליון דולר בשנה החל מהרבעון השלישי של 2005 בשל שורת צעדי התייעלות, שעשויים לסייע להתגבר על הירידה בשולי הרווח הגולמי.המשקיעים של קריאו סבורים כנראה שפרסום הדו"חות הוא זמן טוב למימושים, והמניה נפלה ב-8% במסחר שלאחר הסגירה. שווי השוק של קריאו מסתכם ב-765 מיליון דולר.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully