וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים בטוחה מגיב לפליק פלאק של אולמרט

הרצל לקס

18.11.2004 / 12:13

מעלה המלצתו לפרטנר ל"קנייה" במחיר יעד של 42 שקל. ההחלטה המקורית הייתה מוחקת 10% מההכנסות ו-30% מהרווח של פרטנר ב-2005 - כעת ייפגעו רק 2% מההכנסות ו-5% מהרווח

הפליק פלאק של שר התקשורת אולמרט בנושא דמי הקישוריות מביא היום את בית ההשקעות כלל פיננסים בטוחה להזדרז ולעדכן למעלה את התחזיות שלו לגבי מניית פרטנר , עוד לפני הפרסום הקרוב של דו"חות הרבעון. היום הודיע אולמרט על החזרה של משרד התקשורת מכוונתו לקצץ את דמי הקישוריות (תשלום זמן אוויר עבור שיחה נכנסת לסלולר) בשיעור חד של 40% כבר בינואר הקרוב ולהמשיך ולהפחית אותם בכ-27% נוספים בראשית 2006. תחת זאת תתבצע הפחתה מדורגת יותר ומתונה יותר בדמי הקישוריות.

כבר בשבוע שעבר, כאשר בישרו כותרות העיתונים על השינוי בעמדה הבסיסית של אולמרט, הגיבה פרטנר בעליות חדות של כ-4%. גם היום עם פרסום ההודעה הרשמית בעניין, מזנקת פרטנר ביותר מ-4% במחזור גדול. האנליסט רן ישראלי מכלל פיננסים בטוחה, מעריך כי קבלת העמדה המקורית של משרד הייעוץ, אנליסיס, שבה תמך בתחילה אולמרט, היתה גורמת לאובדן של 10% מהכנסות פרטנר ולצניחה של 30% ברווח שלה כבר ב-2005. כעת, כאשר ידועה המתכונת החדשה והרכה יותר של הקיצוץ בדמי הקישוריות, מעריך ישראלי את הנזק לפרטנר באובדן של 2% מההכנסות ו-5% מהרווח בלבד.

הגירסה המרוככת יותר שהציג אולמרט היום, קובעת כי בינואר הקרוב יופחתו דמי הקישוריות (הנתונים שלהלן אינם כוללים מע"מ) מ-45 אגורות לדקה כיום ל-32 אגורות, במקום 27 בהחלטה המקורית. ב-2006 יופחתו הקישוריות ל-29 אגורות, במקום 15 אגורות בהחלטה המקורית. חידוש נוסף הוא ההפחתה גם ב-2007 וב-2008 שבהן ירד התעריף ל-26 ו-22 אגורות בהתאמה.

חברות הסלולר, שמבחינתן רשמו כאן הצלחה כבירה בהורדת אולמרט מהעץ הגבוה שעליו טיפס, יכולות לרשום לעצמן שורה של הישגים לא מבוטלים נוספים, פרט למיתון הפגיעה בדמי הקישוריות. כזכור, חלק נוסף ממסקנות אנליסיס - שאומץ בהתלהבות בידי משרד התקשורת - היה שינוי המצב שבו מעגלות חברות הסלולר את יחידות זמן הגבייה שלהן ליחידות בנות 12 שניות ומעבר לעיגול לשנייה אחת. החלטה זו בוטלה לחלוטין והמצב יישאר כפי שהוא. בונוס נוסף לחברות הסלולר יבוא בדמות הפחתת התמלוגים השנתיים שהן משלמות למדינה. התמלוגים יופחתו מרמה של 3.5% מההכנסות כיום ב-0.5% בכל שנה החל משנת 2006.

לאור כל השינויים דלעיל, מחליט ישראלי להעלות את המלצתו למניית פרטנר ל"קנייה" במחיר יעד של 42 שקל, כ-26% מעל מחיר הפתיחה של המניה היום. למרות העלאת ההמלצה מציין ישראלי, כי פרטנר עדיין מאוימת מצד קיטון צפוי בהכנסות מהשוק הרווי שבו היא פועלת ומירידה ברווחיות. גורם סיכון נוסף על ההשקעה במניה הוא השחרור הצפוי של כ-20% ממניות החברה לשוק, זאת לאחר הסרת השעבוד מצד הבנקים עליהם. המניות המדוברות מוחזקות כיום בידי פולאר, מתב ואלביט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully