וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממונה על ההגבלים העסקיים לא נתן פטור להסדר כובל בין שוקן לחברה המרכזית למשקאות ולמבשלות בירה

שירות TheMarker.com

17.5.2001 / 19:17

שוקן התקשרה עם החברה המרכזית ומבשלות בירה בהסכם חסות תלת שנתי לפיו יעניקו חסות לאירועי "טעם העיר"; הממונה על ההגבלים: "בהסדר הבלעדיות יש כדי להקים חשש לפגיעה משמעותית בתחרות"

הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, החליט שלא לפטור הסדר כובל בין חברת שוקן, מארגנת אירוע "טעם העיר" בשבוע הבא בתל אביב, לבין החברה המרכזית למשקאות, משווקת ומפיצת משקאות קלים, בהם קוקה-קולה, ומבשלות בירה, משווקת ומפיצת בירות "קרלסברג" ו"טובורג". החברה המרכזית היא בעלת מונופול מוכרז בשיווק ובהפצת בירה שחורה.

שוקן התקשרה עם החברה המרכזית ומבשלות בירה בהסכם חסות תלת שנתי, לפיו יעניקו החברה המרכזית ומבשלות בירה חסות לאירועי "טעם העיר", ויקבלו בתמורה, בין היתר, בלעדיות במכירת משקאות מוגזים, בירה, מיצים ומים מינרליים בתחומי האירוע. הצדדים ביקשו מהממונה פטור מאישור בית הדין להגבלים עסקיים להסכם הבלעדיות לגבי אירוע "טעם העיר 6", שיתקיים בשבוע הבא.

הממונה קבע כי כאשר נחסם אירוע מרכזי של קידום מכירות מזון ומשקה על ידי בעל מונופולין בפני מתחריו, במסגרת הסכם רב שנתי, בבלעדיות מלאה - כך שחסימת המתחרים היא מוחלטת, קיימת הצטברות של השלכות שליליות על התחרות.

"אומנם, ככלל, כאשר ניתנת בלעדיות לאירוע אחד מיני רבים בשוק הגיאוגרפי הרלוונטי, אין בכך כדי ליצור פגיעה קשה בתחרות. אך בנסיבות המקרה, המדובר בכלי שיווקי משמעותי, שהסכם הבלעדיות חוסם כליל את גישת המתחרים אליו. נמצא כי יש בהסדר הבלעדיות כדי להקים חשש לפגיעה משמעותית בתחרות, ולכן לא ניתן הפטור המבוקש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully