וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פייפר ג'פרי בפרץ של אופטימיות: קומטאץ' תשרוף 8-10 מ' ד' ברבעון השני לאחר הקיצוץ בהוצאות

גתית פנקס

17.5.2001 / 20:36

זאת, לעומת שריפת מזומנים עצומה של 17 מיליון דולר ברבעון הראשון; האנליסטים מורידים את תחזיות ההכנסות להמשך, אולם בשורת ההפסד ל-2001 מתקנים לטובה ב-20 סנט

אמש פירסמה חברת קומטאץ' את תוצאותיה הכספיות, שהדגימו את מצבה הקשה, שבא לידי ביטוי בהעמקת ההפסדים, בירידה בהכנסות ובצמצום דרמטי של היתרות הנזילות שלה.

ההכנסות של החברה ברבעון הראשון של השנה היו 4 מיליון דולר - נמוך בכ-100 אלף דולר מההדרכה שהחברה עצמה סיפקה. השורה התחתונה של קומטאץ' צבועה באדום מזעזע, שעה שהחברה דיווחה על הפסד של 93 סנט למניה. ההערכות הממוצעות בוול סטריט היו להפסד של 53 סנט למניה, ואילו החברה סיפקה מספר שמתקרב להפסד שלה ברבעון הקודם - 1.06 דולרים למניה.

וכאילו כל זה לא מספיק, בעיה נוספת של קומטאץ' בתוצאות שהציגה היא ההוצאות החד פעמיות שלה, שהסתכמו ב-5.7 מיליון דולר. בנוסף, החברה השלימה במהלך הרבעון פיטורי עובדים בגל נוסף, כך שבסה"כ מצבת כוח האדם נחתכה ב-57%, מ-480 עובדים ל-210 עובדים.

למרות שמנהלי החברה משדרים אופטימיות לגבי ההמשך, מעדיפים האנליסטים מייקל מרזולף וניק סטן לקחת צעד אחורה ולהוריד את תחזית ההכנסות מ-18.9 מיליון דולר ל-16.9 מיליון דולר ב-2001. למרות האכזבה בשורה התחתונה של הדו"חות, האנליסטים דווקא מצמצמים את ההפסד שצפוי למניה השנה מ-2.06 דולרים ל-1.86 דולרים.

"לאור חוסר הוודאות המתמשך בכלכלה העולמית ובמיוחד בשוק הפונה לאאוטסורסינג בארגונים, אנחנו נותרים זהירים לגבי היכולת של החברה לשנות את המודל העסקי שלה בצורה אפקטיווית", אומרים בפייפר ג'פרי ומותירים למניה המלצת "נייטרלי".

קומטאץ' נסחרת היום בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 18 מיליון דולר. החברה שינתה את המיקוד העסקי שלה, ומהתמקדות בתיבות דואר אלקטרוני מבוססות Web היא עברה לכיוון שירותי אאוטסורסינג לארגונים גדולים ובינוניים. במסגרת ההתקשרות עם החברות הללו, קומטאץ' מאחסנת אצלה את שרת הדואר האלקטרוני של החברה, כך שהטיפול בדואר יוצא מחוץ לחברה, לקומטאץ' - מה שחוסך לארגון זמן וכסף.

האנליסטים נוקטים בגישה שמרנית

השמרנות של האנליסטים באה לידי ביטוי גם בתחזית הרבעונית. קומטאץ' מעריכה כי תציג הכנסות של 4-4.5 מיליון דולר ברבעון השני של השנה, אבל האנליסטים מבכרים לאמץ את הרף התחתון - של 4 מיליון דולר. "ננקוט בגישה של 'להמתין ולראות' כיצד מתקדמות המכירות - גם אלה של רישוי התוכנות - שההכנסות מהן היו אפסיות ברבעון הראשון של השנה", הם אומרים.

בפייפר ג'פרי אף מקדישים מספר מלים למצוקת המזומנים של החברה. כיום, יש לחברה מזומנים של 13.3 מיליון דולר או 79 סנט למניה. החברה שרפה כ-17 מיליון דולר ברבעון הראשון, והאנליסטים מקווים כי לנוכח מודל ההוצאות החדש שלה והשינוי הארגוני שהיא עוברת, תשרוף מעתה החברה 8-10 מיליון דולר ברבעון.

ההנהלה טוענת שיהיה לה מספיק כסף בשביל לצלוח את 12 החודשים הקרובים, ובאותה נשימה אומרת כי היא מתכוונת לגייס 5 מיליון דולר לפחות, כדי להוסיף ולממן את מאמצי הפיתוח שלה מבנק ההשקעות וויליאם בליר (WilliamBlair).

בפייפר ג'פרי לא מתייחסים בצורה קונקרטית לסיכויים של החברה להוציא את תוכניתה לפועל או להצהרות ההנהלה שהמזומנים שבקופתה מספיקים עד סוף השנה. לפי חישוב שריפת המזומנים עליו מדברים האנליסטים, ובמידה ולא תבצע גיוס נוסף, הכסף שיש בידיה כיום אמור להספיק לה לעוד 1.5 רבעונים בממוצע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully