וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד ל-4.379 שקלים

שמוליק ינאי

22.11.2004 / 15:46

פעיל בשוק המקומי: "התחזקות השקל מול הדולר תלויה במצבו בעולם. השקל יציב מול סל המטבעות"


הדולר היציג נחלש היום מול שערו ביום שישי ב-0.32% ונקבע על 4.379 שקלים. המטבע האמריקאי נסחר מהבוקר בעליות קלות של 0.1% מול שערי הסגירה של יום שישי, שהיו נמוכים במיוחד. היורו נסחר היום ביציבות ושערו היציג נקבע על 5.708 שקלים.

היום צפוי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, לפרסם את הריבית במשק לחודש דצמבר. ההערכות בקרב הכלכלנים במשק הן כי קליין יותיר את הריבית ללא שינוי חודש נוסף לאחר שיו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב, אלן גרינספאן, העלה לאחרונה את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם - פעם שלישית ברציפות. הערכות אחרות גורסות כי אחרי חודשים בהם לא שינה הנגיד את הריבית, הוא צפוי להודיע היום על הורדת הריבית בשיעור קל שבין 0.1%-0.2%. כלכלנים בבנק ישראל טענו כי הנגיד מעודד מהאינפלציה הנמוכה ומהתחזקות השקל.

"הירידות הגדולות היו ביום שישי. היום למעשה נשארנו ברמה שסגרנו ביום שישי ודי שקט בינתיים", אומר פעיל בשוק המקומי. "יש קצת כותרות של הורדות ריבית שאני אישית לא קונה אותן". הפעיל מציין כי הפקטור המהותי במסחר של הדולר מול השקל הוא מצבו של המטבע האמריקאי בעולם, בייחוד לאור ההתבטאות גרינספאן ביום שישי. "אם מסתכלים מבחינת סל מטבעות אנחנו שומרים על עצמנו - השקל יציב מול סל המטבעות. אם המגמה הנוכחית תימשך, היורו-שקל יתחזק והדולר-שקל ייחלש", אומר הפעיל.

על הדולר משפיעה הצהרתו של יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב, אלן גרינספאן, שאמר ביום שישי האחרון כי קיימת סכנה ל"דעיכה בתיאבון של המשקיעים לנכסים דולרים", וכי "ארה"ב חייבת להקטין את הגרעון התקציבי שלה כדי למנוע נזקים כלכליים גדולים".

מול המטבעות המובילים בעולם רושם הדולר מגמה מעורבת. הדולר איבד הבוקר מול היורו 0.11%, ונסחר סביב שער של 1.303 דולר ליורו. מול הין היפאני מתחזק הדולר בשיעור של 0.2% לרמה של 103.3 ין לדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully