וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכנסת אישרה לוועדת הכספים לקיים דיונים בהצעת חוק התקציב לשנת 2005

צבי זרחיה

23.11.2004 / 12:17

זאת חרף העובדה שהצעת החוק טרם אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסתועדת הכנסת אישרה הבוקר לוועדת הכספים לקיים דיונים בהצעת חוק התקציב לשנת 2005 חרף העובדה שהצעת החוק טרם אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. תקנון הכנסת מאפשר לוועדת הכנסת לשנות את סדר הדיונים בוועדת הכספים בנושא התקציב ולאפשר לה לעשות כן.

הממשלה ביקשה מוועדת הכנסת לאפשר לוועדת הכספים לפתוח בדיונים לא רשמיים על תקציב המדינה לשנה הבאה לנוכח העובדה שהעלאת התקציב להצבעה בקריאה הראשונה מתעכבת בהיעדר רוב לקואליציה בכנסת.

הקואליציה מונה כיום 55 ח"כים בלבד, מסיעות הליכוד ושינוי, והיא זקוקה לתמיכה של 5-6 ח"כים מהאופוזיציה כדי לזכות ברוב בתקציב. בימים האחרונים מתנהל מו"מ מואץ עם סיעת יהדות התורה והמפד"ל. העלאת התקציב להצבעה בקריאה הראשונה תבוצע רק לאחר גיוס הרוב בעד התקציב.

בינתיים, מאחר שוועדת הכספים מעוניינת לדון בתקציבם של מרבית משרדי הממשלה, הוחלט לאפשר לה להתחיל בדיוניה בתקציב. אתמול הופיע שר האוצר בנימין נתניהו בפני הוועדה והציג את עיקרי התקציב והמדיניות הכלכלית לשנה הבאה. לאחר שהתקציב יתקבל בקריאה הראשונה תחל הוועדה באופן רשמי בדיונים בתקציב.

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ רוני בר-און (ליכוד), הסביר כי דיוני התקציב הם ארוכים ומפרכים והעומס על ועדת הכספים לקראת אישור התקציב הוא גדול מאוד. על מנת לייעל ולהקל על עבודתה של הוועדה הוחלט לאפשר לה להתקדם בדיוני התקציב גם אם הצעת החוק בעניין טרם התקבלה בקריאה הראשונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully