וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכלכלה תעקוב אחר התנהלות החברות הסלולריות - להבטיח שלא יועלו תעריפי השימוש בעקבות הפחתת הקישוריות

צבי זרחיה

23.11.2004 / 13:47

יו"ר הוועדה שמחון: על משרד התקשורת לבדוק ולהניח המלצות בנושא שחרור חסמי המעבר מחברה לחברה; וילן: אם יועלו מחירי השיחות יהיה צורך למצות ההליכים המשפטיים המתאימים עם החברותועדת הכלכלה תעקוב אחר התנהלות החברות הסלולריות כדי להבטיח שלא יועלו תעריפי השימוש למנויים בעקבות הפחתת הקישוריות - תעריפי ההתקשרות של מנויים בין הרשתות - כך הודיע היום יו"ר הוועדה, ח"כ שלום שמחון (עבודה).

שמחון הביע חשש שהחברות הסלולריות עלולות להחזיר את גביית דמי השימוש החודשיים, ולהעלות את מחיר השיחות היוצאות, בעקבות החלטת שר התקשורת להפחית את הקישוריות.
שמחון אמר את הדברים בדיון שקיימה הוועדה בהפחתת תעריפי הקישוריות ובעיגול זמני האוויר על ידי החברות הסלולריות ליחידות של 12 שניות. שמחון אמר כי על משרד התקשורת לבדוק ולהניח המלצות בנושא שחרור חסמי המעבר מחברה לחברה, שהם כיום מסורבלים מאוד.
נציגי החברות הסלולריות סירבו להשיב לשאלת שמחון האם בכוונתן להחזיר את דמי השימוש החודשיים, ולהעלות את מחירי השיחות היוצאות כתוצאה מהפחתה בדמי הקישוריות.
סמנכ"ל סלקום, מישאל וקנין, אמר כי אינו בטוח כלל שהצרכנים ישלמו בסופו של דבר פחות.
עדי בירן מפרטנר אמר כי אין מודל כלכלי שיכול לתת לכך תשובה ישירה.
בעקבות דבריהם של נציגי החברות הסלולריות, פנה ח"כ אבשלום וילן (יחד) אל הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, כדי שיבהיר לחברות הסלולר כי המדובר בהתנהגות של קבוצת ריכוז, הפוגעת בתחרות הוגנת ובציבור הצרכנים. לדבריו, אם אכן יועלו מחירי השיחות הרי שיהיה צורך למצות את ההליכים המשפטיים המתאימים עם החברות.
שר התקשורת, אהוד אולמרט, אמר כי מחירי הקישוריות בישראל נמוכים בהשוואה לעולם. לדבריו, בשלב הראשון יופחתו תעריפי הקישוריות בשיעור של 30% במארס 2005 מ-53 ל-32 אגורות. במארס 2008 יופחתו התעריפים ל-22 אגורות.
אולמרט אמר כי כל הפחתה של 1 אגורה בתעריף מהווה אובדן הכנסה של 75 מיליון שקל לכל חברה.
עוד אמר כי בעקבות הליכי בירור שערך המשרד, נמצא כי נפלה טעות בחישובי חברת אנליסיס, וכי עלות הקישוריות האמיתית היא 19 אגורות. לדבריו, אין כל מניעה שהחברות יגבו תעריף של 22 אגורות וירוויחו רווח סביר.
אולמרט הוסיף כי המהלך לא נועד לפגוע בחברות הסלולריות שהשקיעו מיליארדים, ולא משכו דיווידנדים. "לא ייתכן שאנשי עסקים ישקיעו מיליונים ולא ירוויחו", הסביר.
סגן הממונה על התקציבים באוצר, אמיר לוי, אמר כי הוא משוכנע שהצרכן ירוויח מהפחתת דמי הקישוריות. הוא הוסיף כי כושר המיקוח של הצרכן יגדל עם הנהגת ניידות המספרים, הנכללת בהצעת חוק ההסדרים במשק.
ח"כ אילן לייבוביץ (שינוי) טען כי משרד התקשורת ממשיך לתת לחברות הסלולר "ביצי זהב". לדבריו, המדובר בסבסוד צולב כי הלקוחות העסקיים לא משלמים דמי קישוריות, אלא רק הצרכן הפרטי, וכי החברות הסלולריות מתחרות רק על הלקוחות העסקיים.
ח"כ דוד טל (עם אחד) תבע כי משרד התקשורת יבטל כליל את דמי הקישוריות האחידים, ויאפשר לחברות הסלולריות להתחרות על הצרכן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully