וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: TTI לא פירסמה דו"חות והמניה יורדת ב-1%

עידו אלון

23.11.2004 / 23:34

המסחר נפתח במגמה מעורבת עם נטייה לירידות קלות. NDS מציינת 5 שנים להנפקתה בנאסד"ק - מנכ"ל החברה הוזמן לפתוח את המסחר


בבורסות שבוול סטריט נפתח יום המסחר במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים קלות. מדד נאסד"ק מאבד 0.2% ומדד דאו ג'ונס נסחר בדומה לרמתו מאמש. בקרב המניות הישראליות מאבדת פארמוס 2%. טי.טי.איי יורדת ב-1%.

סקירת טרום מסחר


בבורסות וול סטריט שבו אמש מחירי הנפט והוכיחו את השפעתם הניכרת על מדדי המניות המובילים. כאשר טיפס בפתיחת יום המסחר מחירה של חבית נפט לעבר רמת 50 הדולרים, הגיבו המדדים בירידות שערים, אולם כאשר שבו באמצע היום מחירי הנפט לרדת, סבו הנאסד"ק והדאו על עקביהם, וסיימו את המסחר בעליות של 0.7% ו-0.3%, בהתאמה.

היום נסחרים החוזים על הנפט בירידה של 4 סנט למחיר של 48.6 דולר לחבית במסגרת המסחר האלקטרוני, ואילו החוזים העתידיים על מדדי המניות מצביעים על פתיחה מעורבת. החוזים מצביעים על ירידה של 0.1% במדד נאסד"ק 100 ועל פתיחה ללא שינוי במדד S&P 500.

בשוקי המטבעות נמשכת היום החולשה בשערו של הדולר. המטבע האירופי, היורו, שבר היום שיא נוסף מול הדולר האמריקאי, כאשר טיפס למחיר של כ-1.309 דולר ליורו. במקביל, יורד מחירן של איגרות החוב של ממשלת ארה"ב, והתשואה השנתית על איגרת חוב ל-10 שנים עולה ל-4.17%.

במלאות 5 שנים להנפקתה של חברת אן.די.אס הישראלית בנאסד"ק, יפתח היום את המסחר בבורסה ד"ר אייב פלד, נשיא ומנכ"ל החברה. מניית אן.די.אס איבדה אמש 2.6%, לאחר שעלתה תוך כשבועיים וחצי ב-30%, בתגובה לדו"חותיה לרבעון השלישי.

אן.די.אס מספקת מערכות גישה מותנית לשידורי הטלוויזיה בתשלום, ונשלטת על ידי קבוצת המדיה החזקה בעולם, ניוז קורפ (78%), של איש העסקים האוסטרלי רופרט מרדוק. החברה, אשר מונה כ-2,000 עובדים ומתוכם 750 בישראל, עברה לאחרונה למשכנה החדש בהר החוצבים בירושלים. בנוסף, הכריזו בתקופה האחרונה ספקיות שירותי הטלוויזיה הישראליות, HOT ו-YES, על תחילת שיווקם של ממירי ה- XTV המתקדמים מתוצרת NDS, אשר כוללים דיסק קשיח ומאפשרים הקלטה של התוכניות ושידורן במועד מאוחר יותר.

מניית חברת גילוי התרופות הישראלית, פארמוס צפויה להמשיך ולרכז היום תשומת לב בקרב המשקיעים, לאחר שאתמול היטלטלה בין ירידות של 10% ל-2% במחזור מסחר גבוה. את הסיבה לטלטלה סיפקה אמש הודעת החברה בקשר לתוצאות השלב השני של הניסוי בתרופת הדקסנבינול, לטיפול בהפרעות הכרתיות, מהן סובלים חולי לב לאחר שעברו ניתוח מעקפים.

פארמוס הציגה את התוצאות כהצלחה גדולה, אולם בשוק קיבלו המשקיעים את התוצאות בצורה מעורבת, והמניה סיימה את המסחר בירידה של 4%. מספר אנליסטים המסקרים את החברה היו חלוקים גם הם באשר לתוצאות הניסוי, אולם היו בדעה אחת כי ניסוי זה לא ישפיע על התוצאות בניסוי המרכזי בתרופה - טיפול בפציעות טראומטיות בראש הפוגעות בתפקוד המוח (BTI). תוצאות השלב השלישי בניסוי זה צפויות להתפרסם עד סוף 2004, ובקרב האנליסטים שוררת הדעה כי תוצאות אלו יהיו חיוביות, ולכן הותירו את המלצתם למניה על "תשואת יתר". מחירי היעד למניה נעים בטווח של 6.5-9 דולרים.

בבנק ההשקעות הקנדי RBC העריכו כי הדקסנבינול צפויה להגיע לשוק באמצע שנת 2006, ועד 2008 תכבוש נתח של כ-40% מהשוק. ב-RBC מעריכים את השוק העולמי של התרופה ב-1.1 מיליארד דולר, ומציינים לכן כי ב-2008 תימכר הדקסנבינול ב-440 מיליון דולר. עם זאת, לדעת האנליסט ד"ר דיויד בוצ'י, תשתף פארמוס פעולה עם חברה אחרת בשיווק התרופה, ולכן הכנסותיה בשנה זו יסתכמו בכ-148 מיליון דולר.

קומברס דיווחה היום כי מפעילת הסלולר הסלובקית יורוטל ברטיסלבה (EuroTel Bartislava) בחרה בפתרון Fun Dial שמספקת החברה. פתרון Fun Dial של קומברס מאפשר החלפת צלצולים והתאמת תכנים להחלפת הצלילים המסורתיים של קו תפוס והמתנה למענה.

חברת אלביט הדמיה רפואית , שבשליטת איש העסקים מוטי זיסר, הודיעה היום כי בכוונתה לרכוש עד כ-11.5% מהמניות שבידי הציבור לפי שער של 11.4 דולר למניה, גבוה בכ-19% מהמחיר בו סיימה אמש המניה את המסחר בוול סטריט אמש. החברה תשקיע במהלך כ-32 מיליון דולר והמניות שתרכוש יהפכו לרדומות. בשוק הסבירו כי מטרת המהלך היא להגדיל את התמורה למשקיעים מעסקת קלפייק, בה מכרה אלביט הדמיה את מרכזי הסחר שלה בבודפשט.

הרבעון השלישי של חברת סימטרון הקטנה מגבעת שמואל נחשב באופן מסורתי לחלש יותר מהרבעון הקודם לו ומזה הבא אחריו. עם זאת, לאחר שנתיים של ירידה עקבית במכירות הרבעון השלישי, דיווחה אמש החברה על גידול של 8.2% ל-5.3 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

סימטרון מספקת עמדות עבודה הכוללות תוכנה הנדסית לתכנון וייצור של חלקים מתקדמים (CAD/CAM). נשיא ומנכ"ל החברה, צביקה נגן, ציין, כי "התוצאות שהשגנו בתשעת החודשים הראשונים של השנה מצביעות על מגמה ברורה של גידול בהכנסות, לצד צמצום ההפסדים. אנו בהחלט אופטימיים לגבי יכולתנו להמשיך במגמה זו".

סימטרון אומנם חזרה לדווח ברבעון השלישי על הפסדים, לאחר שני רבעונים רצופים של רווחיות, אולם אלו צומצמו ב-42% ל-352 אלף דולר, או 4 סנטים למניה, מ-608 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. מתחילת השנה צומצמו הפסדי החברה ב-76% ל-139 אלף דולר.

חברת טי.טי.איי טלקום היתה אמורה לפרסם היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה עד השעה 16:00, אך אלו עדיין לא פורסמו מסיבות לא ברורות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully