וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מגל עולה ב-5.5%

עומרי כהן

24.11.2004 / 23:11

טבע מאבדת 0.7% על רקע אישור של ה-FDA לתרופה מתחרה לקופקסון. נס זכתה בחוזה בהיקף של 10 מיליון שקל להדרכת 5,000 עובדים של חברת החשמל


בבורסות של וול סטריט נפתח יום המסחר האחרון לפני חופשת חג ההודיה בעליות שערים קלות. מדד נאסד"ק עולה ב-0.4% ומדד דאו ג'ונס מוסיף 0.2%. בקרב המניות הישראליות בולטת טבע בירידה של 0.7% על רקע אישור ה-FDA לתרופת הטיסאברי של ביוג'ן איידק ואלאן. מנגד, עולה מגל ב-5.5%.

סקירת טרום מסחר

לאחר שהמסחר אתמול בוול סטריט הסתיים ללא שינוי במדדים, מורים כעת החוזים על פתיחה חיובית ביום המסחר האחרון לפני חג ההודיה - אשר יחול מחר - ואשר לא יתקיים בו מסחר. מחיר שיא נמוך חדש לדולר עשוי לתת למדדים דחיפה למעלה שכן הדולר החלש מסייע לחברות אמריקאיות רבות אשר מייצאות מעבר לים והתמורה למכירותיהן מתקבלת במטבע זר.

בזירת המקרו כלכלה צפויים להתפרסם היום הנתונים בדבר מספר תביעות האבטלה הראשונות בשבוע שעבר (עוד לפני פתיחת המסחר) ובנוגע למכירת בתים קיימים באוקטובר.

הירידה היום במחירי הנפט, במסגרת המסחר האלקטרוני, עשויה לתת למדדים דחיפה נוספת צפונה לאחר שמחיר הנפט הגולמי בניו יורק נסגר אתמול ברמתו הגבוהה ביותר זה למעלה משבועיים - 48.94 דולר לחבית. כעת נסחרת חבית במחיר של 48.6 דולר.

בין הישראליות, טבע צפויה לרכז עניין לאחר שהתרופה המתחרה לקופקסון של ביוג'ן ואלאן, קיבלה את אישור ה-FDA. במסחר בתל אביב מאבדת טבע בשעה זו 2.1%.

מגל תיסחר על רקע הודעתה על קבלת הזמנה בהיקף של 3.4 מיליון דולר. החברה הבת הקנדית של מגל תתקין את מערכת ההגנה בשמונה בתי סוהר בקנדה - אחד הלקוחות הגדולים של החברה הבת במדינה. מערכת זו מספקת הגנה היקפית באמצעות חיישנים הטמונים בקרקע ויכולים לספק התרעות על חדירות, או במקרה זה, פריצות בלתי רצויות מתוך הגדר.

המערכת תסופק ותותקן בשמונת המתקנים עד סוף שנת 2006 בשלושה שלבים: בשלב הראשון יסופקו מערכות עד סוף השנה, בהיקף של 400 אלף דולר; השלב השני, שהיקפו 1.6 מיליון דולר, יסופק בשנת 2005, ויתרת החוזה - בסך של 1.4 מיליון דולר - תסופק בשנת 2006. מניית מגל, הנסחרת כעת לפי מחיר של 12.9 דולר, המשקף לה שווי שוק של 109 מיליון דולר, נמצאת כעת בשפל של יותר מחצי שנה.

גם נס טכנולוגיות - הישראלית החדשה בוול סטריט - הודיעה היום כי זכתה בפרויקט להדרכת כ-5,000 עובדים של חברת חשמל לשימוש והטמעת מערכת ERP לניהול משאבי הארגון של SAP, המיוצגת בישראל על ידי נס. היקפו של ההסכם מוערך על ידי נס בכ-10 מיליון שקל. מאז הונפקה נס לפני כחודשיים וחצי לפי מחיר של 12 דולר למניה היא הוסיפה 7.3% למחיר של 12.9 דולר, המשקף לה שווי שוק של 422 מיליון דולר.

חברת התוכנה בלו פניקס מקבוצת פורמולה הודיעה היום כי חברת ביטוח באנגליה בחרה בפתרון של בלו פניקס - מבלי לציין מהו היקפה של העסקה. בלו פניקס נסחרת לפי שווי שוק של 63 מיליון דולר לאחר שאיבדה 30% משווייה מתחילת השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully