וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המוסדיים התלהבו מהפרויקט של לבייב במנהטן

הרצל לקס

25.11.2004 / 13:26

הזרימו ביקושים של 400 מיליון שקל להנפקת האג"ח של אפריקה ישראל. החברה גייסה בסופו של דבר 200 מיליון שקל


חברת אפריקה ישראל, שבשליטת לב לבייב, השלימה אתמול גיוס מוצלח של 200 מיליון שקל בהנפקת אג"ח למשקיעים מוסדיים. אפריקה הציעה למוסדיים איגוח של ההכנסות הנובעות ממכירת דירות בפרויקט היוקרה שלה במנהטן: Down Town By Philippe Strack, הממוקם ממש בצמוד לבורסת ניו יורק ואשר נרכש ביולי האחרון תמורת 150 מיליון דולר. המוסדיים מצידם הסתערו על הסחורה והזרימו ביקושים של 400 מיליון שקל לסחורה החדשה של אפריקה.

אפריקה ישראל רכשה את הבניין בן 42 הקומות בו שכן בעבר המטה של בנק ג'יי פי מורגן והפכה אותו לפרויקט של 400 דירות יוקרה שעוצבו בידי האדריכל פיליפ סטארק, המוכר אולי לתל אביבים מפרויקט YOO על גשר ההלכה. עד כה מכרו החברה ושותפה בפרויקט (35%) שעיה בוימלגרין 247 יחידות דיור תמורת 225 מיליון דולר מתוך היקף מכירות צפוי של 490 מיליון דולר.

איגוח ההכנסות מהפרויקט במנהטן זכה לדירוג של AA2 ע"י חברת מידרוג. הדירוג הגבוה יחסית התבסס על מיקומו היוקרתי של הפרויקט, המהירות בה נמכרו הדירות, וערבויות שניתנו ע"י אפריקה לישראל וישעיהו בוימלגרין לטובת רוכשי האג"ח.

הביקוש הער של המוסדיים הביא לסגירת ההנפקה בתשואה של 1.35% בלבד מעל האג"ח הממשלתי לתקופה מקבילה, והגיוס יתבצע בשני מסלולים: כשליש ממנו במסלול שקלי ושני שליש במסלול צמוד המדד. את ההנפקה והפעילות המקדימה מול המוסדיים ניהלו פיני כהן מנכ"ל אפריקה ישראל ודני אבידן האחראי על פעילות הקבוצה בארה"ב. כחתם ההנפקה שימש פועלים אי.בי.אי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully