וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר מתאושש משפל חדש של 1.333 דולר ליורו; נסחר ברמה של 1.3240 דולר ליורו

רונן סרברניק

26.11.2004 / 11:37

הין מתאושש משפל של 102.01 ין לדולר - רמתו הנמוכה מאז מארס 2000; מחיר הזהב בשיא של 16 שנים לאחר שצלח את מחסום ה-450 דולר לאונקיההדולר ירד לשפל חדש מול היורו ולרמתו הנמוכה מזה 4 שנים מול הין על רקע דיווח כי סין הקטינה את החזקותיה באג"ח של ממשלת ארה"ב. הדולר ירד לרמה של 1.333 דולר ליורו, רמתו הנמוכה מעולם. כעת מתאושש קלות המטבע האמריקאי ונסחר בשער של 1.3240 דולר ליורו.מול הין נסחר הדולר ברמה של 102.72 ין לדולר לאחר שמוקדם יותר צלל לרמה של 102.01 ין לדולר - הנמוכה מאז ינואר 2000.היום דיווחה סוכנות צ'יינה ביזנס ניוז כי חבר של ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי של סין אמר שהמדינה הקטינה של אחזקותיה באג"ח זר ב-180 מיליארד דולר על מנת להקטין את הפסדיה מחולשת הדולר.בתגובה לדיווחים על מכירת אג"ח פירסם הבנק המרכזי של סין הכחשה רשמית של המכירה. יו יונגדינג, חבר בוועדה המוניטרית של הבנק הביע "צער עמוק" על הדיווח השקרי ועל השפעתו על השוק.הדולר נחלש לשפל של 9 חודשים מול הליש"ט לרמה של 1.90 ליש"ט לדולר. במקביל, עלה מחיר הזהב לשיא של 16 שנים, לאחר שצלח את מחסום ה-450 דולר לאונקיה.הבנקים מריל לינץ', ג'יי. פי מורגן צ'ייס ויו.בי.אס הורידו את תחזיותיהם לדולר בשל החשש כי קובעי המדיניות בארה"ב ובאירופה לא יצליחו למנוע את היחלשותו. לפי המגזין "יורומאני", שלוש חברות אלה אחראיות ל-22% ממחזור המט"ח היומי של כ-1.9 טריליון דולר.
ג'יי. פי מורגן הוריד את תחזיותיו לדולר ל-96 ין לדולר במארס - לעומת תחזית קודמת של 100 ין לדולר. הבנק גם הוריד את תחזיתו למחיר הדולר לעומת היורו ל-1.37 דולר ליורו - לעומת תחזית קודמת של 1.3 דולר.הבנק המרכזי של אירופה לא הביע דאגה מאז החל הדולר להיחלש ב-19 בנובמבר. באותו יום אמר נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, כי תיאבון המשקיעים הזרים לדולר ידעך בסופו של דבר, וכי על ארה"ב לטפל בגרעונותיה הגדלים.
מאז, איבד הדולר כ-1.7% מול היורו ו-1.3% מול הין.יפאן תייצב את שער החליפין של הין אם הרמה לא תשקף את הנתונים הכלכליים, אמר דובר הממשלה, הירויוקי הוסודה. הוא הוסיף כי עליית הין מול הדולר היתה מהירה מדי, וכי יפאן תשקול רכישה של הדולר במשותף עם מדינות אחרות. לחץ נוסף על הדולר הוא ההערכה כי סין תבטל את ההצמדה של היואן לדולר. אנליסטים מעריכים כי צעד שכזה עשוי לגרום להתחזקות המטבע הסיני וגם שאר המטבעות האסייאתיים.הגירעון בחשבון השוטף של ארה"ב התרחב לשיא של 166.2 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, המקבילים ל-5.7% מהתמ"ג, לעומת 5.1% ברבעון הראשון. כלכלנים טוענים כי הגירעון יצטמצם במהלך השנים, וכי ירידה נוספת בשער הדולר אינה מוצדקת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully