וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נבחרו 8 חברות האנרגיה שישתתפו בפרויקטים בהיקף 25 מיליארד דולר בשדות הגז של ערב הסעודית

סוכנויות הידיעות

18.5.2001 / 19:56

יסייעו לתעשיית האנרגיה של הממלכה במעברה מהתבססות על נפט - לגז טבעי

ערב הסעודית הודיעה כי בחרה בחברות הנפט אקסון מוביל (סימול XOM), רויאל דאץ', של, BP אמוקו (סימול BP) וחמש חברות נפט נוספות, לביצוע פרויקטים בהיקף של 25 מיליארד דולר, במסגרת פתיחת שדות הגז הטבעי של המדינה בפני משקיעים זרים לראשונה זה שני עשורים.

חברות האנרגיה טוטאל פינה-Elf, קונוקו, פיליפס פטרוליום, אוסידנטאל פטרוליום ואנרון נבחרו אף הן לסייע לערב הסעודית במעבר של תעשיית האנרגיה שלה מהתבססות על נפט - להתבססות על גז טבעי. עתודות הגז הטבעי של ערב הסעודית הן במקום החמישי בעולם מבחינת גודלן.

הבחירה בחברות נעשתה בעקבות משא ומתן שנמשך שלוש שנים. בשלב זה מדובר רק בשדות הגז הטבעי של המדינה, אך סביר להניח שהחברות שנבחרו לצורך העניין יהיו מועמדות מועדפות לזכות בגישה לעתודות הנפט הגולמי של ערב הסעודית, במידה שזו תחליט גם על פתיחת שדות הנפט שלה בפני משקיעים זרים. עתודות הנפט של ערב הסעודית הן הגדולות בעולם.

חברת האנרגיה הלאומית של ערב הסעודית, סעודי אראמקו (Saudi Aramco), תפקח על הפרויקטים, אך לא תישא בהוצאות. ערב הסעודית תהיה זקוקה להשקעות בהיקף של כ-120 מיליארד דולר בפרויקטים במגזר האנרגיה במהלך עשרים השנים הבאות, נוכח גידול שנתי של 4.5% בצריכת החשמל בממלכה. הגדלת התבססות מגזר האנרגיה של המדינה על גז טבעי, תאפשר לערב הסעודית לצמצם את השימוש המקומי בנפט, ולהפנות יותר נפט לייצוא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully